Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon komoly bajom lehet?

Nagyon komoly bajom lehet?

Figyelt kérdés

Februárban elkaphattam valami fertōzést, nem tudom, hogy hugyúti vagy nōgyógyászati jellegūt mert egyik orvos sem csinàlt különösebben semmit, csípett/égetō érzés volt, és a derekam is nagyon fájt. Antibiotikumot kaptam, amitōl jobban lettem. Gondoltam ennyi. De kB 2 hét múlva megint kezdōdött, akkor csináltak labort, hasi UH-t, nōgyógyászaton is voltam ott is megvizsgáltak manuálisan is, ultrahanggal is. Minden rendben volt. Kaptam azért megint antibiotikumot, gyulladáscsökkentōt, mert azt mondták lehet petefészekgyulladás. Beszedtem és megint jobb lett. Eltelt egy kis idō és már nem a derekam, hanem bal oldalon alul a hasam a medence környékén kezdett fájni, enyhén és nem is folyamatosan, visszamentem a nōgyógyászhoz, megint megvizsgált, nem látott semmi rendelleneset. De adott másik fajta gyógyszert, azt is beszedtem és egy darabig jó volt, de aztàn megint visszajött a dolog. Közben már nem tudom, hogy az idegeskedés/stressz miatt de eléggé felborult a ciklusom. Nem volt sosem tūpontos, de azert a 30 naposnál több sosem volt. Ehhez képest most már másodjára 33-34. napra jött meg. Erre premens tablettát kaptam, hogy az majd segít. De közben csak vissza viszajön a fájdalom pluszban néha elōjön ez az égetō/csípō érzés vizeléskor és utána. A vérképem amit most csináltak 33-as vérsüllyedést mutat, plusz kicsivel magasabb fehérvérsejtszámot. Bár ezeken kívül más tünetem nincsen, rettegek,hogy valami ciszta, mióma vagy rosszabb, petefészekrák vagy akármi a bajom

... Orvostól orvosig járok de senki nem mondott még semmit, még most urológiára megyek majd, de teljesen tanácstalan vagyok. Volt valakinek hasonló problémája? Mi lehet ez? 20/L


2020. júl. 4. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt hasonló, hónapokig jartam az orvosokat és tomtek gyógyszerrel. Majd csinaltattam egy STD szűrést és ott lett pozitív át egyik bakterium. Kaptam rá gyógyszert azóta semmi bajom
2020. júl. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia! Örülök, hogy kiderült mi a probléma, és hogy azóta jól vagy. Borzasztó ez a tanácstalanság.. köszönöm az ötletet, utána is nézek! :)
2020. júl. 4. 23:23
 3/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk, az a helyzet, hogy én még nem élek nemi életet, nem tudom, hogy ezeket a fertōzéseket így is el lehet-e kapni. :/
2020. júl. 4. 23:26
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem volt teljesen egyértelmű ne haragudj, hogy mikor fáj és hol?

Valamint a ciklusoddal összefügg-e?

Van-e amire jobban fáj, van-e amire elmúlik?

Szűz vagy-e vagy mikor volt a fájdalmak előtt utoljára szexuális együttléted ha volt? (itt az STD témakör miatt)

Milyen volt a laboron a vércukrod?

Van-e bármilyen más tüneted még?

2020. júl. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát hogy hol, bal oldalon alul, medence környéken. Hogy mikor.. nem tudom, változó. Elōfordul, hogy csak ciklus második felében, az is hogy csak a menstruáció utáni elsō héten...

Igazából, jobban nem szokott fájni semmitōl, amitōl elmúlik az premens tabletta+ fortedol/gyulladás&fájdalomcsillapító.

Igen szūz vagyok. Ezért is írtam, hogy nem hiszem, hogy az STD valószínū. A vércukrom alsó határértéken szokott lenni, 3,8 esetleg 3,5. De azt nézettem többször is, diabéteszre is, inzulinrezisztenciára is, endokrinológián is jártam vele többször, de minden rendben van.

Más tünetem nincsen, de ez is bōven elég.:/ 😂

2020. júl. 5. 00:21
 6/15 A kérdező kommentje:
Ōszintén, mivel mindenhol azt mondjàk semmi bajom,màr azon is elgondolkodtam, hogy csak bebeszéltem magamnak és már annyira rettegek/stresszelek, hogy azért produkálom még mindig ezt a fájdalmat. Elōfordult már hasonló korábban, akkor a tüdōgyulladás után még hónapokig köhögtem, pedig már semmi bajom nem volt... Csak ez a bizonytalansag az ōrületbe kerget.
2020. júl. 5. 00:27
 7/15 anonim ***** válasza:

Valóban létezik, hogy úgymond "pszichés" alapon vannak ilyen fájdalmai valakinek.

Minél inkább nem találnak semmit annál valószínűbb. Mivel nálad ez a helyzet áll fenn, egyre inkább lehet abba az irányba mozogni, hogy lehet hogy "csak" pshichés. Ami ettől függetlenül ugyanúgy tud fájni és nagyon rossz lenni.

Egyébként hasmenés puffadás ilyesmik sincsenek akkor gondolom.

2020. júl. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát eddig mindenki ezt mondta, csak ugye ezen a szinten már tényleg nem tudom, hogy mit higyjek. A vérképen a gyulladást akkor mi okozza, plusz mi lett a ciklusommal? Lehet csak a stressz miatt? Nem vettem észre különben ilyesmit. :/
2020. júl. 5. 00:38
 9/15 anonim ***** válasza:

Mit jelent a kicsit magasabb fehérvérsejt? És esetleg még annyi hogy melyik komponense? neutrophil/eosinophil vagy lymphocyta?

CRP-t vagy PCT-t néztek e valamelyik laboron?

Vérnyomást, TSH, T3+T4-vizsgálat volt-e esetleg egyéb hormonvizsgálat?

2020. júl. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
WBC volt magasabb 9,36 és 9 a felsō határérték. CRP-t néztek, 1,9 de 10 felsō határérték. Vérnyomásom is alacsony szokott lenni 70/valamennyi. Éppen az amire még azt mondjàk, hogy jó. Hormonvizsgálat volt gyerekkorombam többször is, sōt legutóbb 18 évesen. Mindig rendben volt minden.
2020. júl. 5. 00:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!