Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 évesen lehet mellrák?...

16 évesen lehet mellrák? Egyik nap észrevettem egy kemény, ovális, elmozdítható csomót a mellemben. Másnap alatta észrevettem egy kis horpadást, ami felemelt kézzel kevésbé látszik.

Figyelt kérdés
Ma pedig eszrevettem egy kis mélyedést a csomonal is. Olvastam, hogy a fat necrosis okozhat ilyet. Más tünet nincs. Alig eszrevehetoek a melyedesek.

2020. júl. 7. 00:54
 1/10 Tabbouleh ***** válasza:
100%
Bármi lehetséges, a betegségek nem válogatnak. Menj el nődokihoz, az a biztos.
2020. júl. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Úgy meg hozzateszem:

16 vagyok

A csaladban messze felmenoleg senki nem volt semmilyen rákos

Rengeteget edzek

SOHA nem cigiztem

Nem iszok alkoholt

Vékony és magas testalkatom van


A szuleim szerint nem ilyen a genetikam...de félek nagyon!

2020. júl. 7. 01:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, a hormon változásoktól előfordul, körzeti orvosnak mutasd meg.
2020. júl. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hormon valtozastol melyedesek? Örülnék nagyon. Iszonyatosan félek ugyanis
2020. júl. 7. 01:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid nem orvosok feltételezhetően és mi sem vagyunk azok pláne nem láthatlanban

Menj el nőgyógyászhoz minél hamarabb ezzel mert ha korai rákos elváltozás azt még ki tudják operálni de ha már áttétes lesz a rákos csomó mert húzod az időt, akkor aztán szabhatod

2020. júl. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahogy írták előttem is nem vagyunk orvosok csak tanácsot tudunk adni.

Menj el orvoshoz és vizsgáltasd ki.

2020. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem, hogy nőgyógyászt miért javasol csuklóból mindenki, ő nem ért hozzá, képesítése, eszközei sincsenek a vizsgálathoz. A gyerekorvos tökéletesen megfelel, ha szükségét érzi elküld mammográfára kivizsgáltatni.
2020. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Egyáltalán ne stresszeld magad, az a legmegfelelőbb, ha első körben a házi orvosoddal beszélsz. Serdülő korban vagy, ilyenkor az a leggyakoribb, ha a mell tájékán megjelennek apró ciszták, amik fel is szívódnak menzesz során. Ez egy természetes állapot. Ha beszélsz a házi orvosoddal, akkor mindenképpen említsd meg neki, hogy félsz tőle, hogy valami nincs rendben, így szeretnél vizsgálatot kérni. Mivel fiatal vagy, ezért nem mammográfiára küldenek, hanem mell ultrahangra, ami egyáltalán nem fáj egyébként. Teljesen átvizsgálják a melledet, majd ott helyben meg is tudod, hogy mi a helyzet vele. Lehetséges, hogy kóros betegségek nem válogatnak, de az nem jelenti azt, hogy mindenképpen nagy probléma van. Sokszor én is pánikolok, mivel fél évente járok a cisztáim miatt mell ultrahangra, de így 23 évesen is azt tudom mondani, hogy normális, ha a ciszták jönnek és mennek, rengeteg orvossal beszéltem már ezzel kapcsolatban, teljesen tapasztalatból beszélek. Szóval mindene előtt nyugodj meg, és konzultálj a házi orvosoddal!:)

2020. júl. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké,de mi magyarazna a melyedest? Attól nagyon felek
2020. júl. 13. 18:20
 10/10 anonim válasza:
16 évesen még változik a szervezet, így a melleid is, ha nagyon nyugtalanít a dolog, akkor továbbra is az orvosi konzultációt ajánlom!:)
2020. júl. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!