Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóval hogy késlelte...

Fogamzásgátlóval hogy késleltethetem a megvonásos vérzést? Nektek mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Egy éve szedek Ditinellt. Ez idő alatt még egyszer se késleltettem, de pont akkor fog megjönni, amikor nyaralni leszek. Ezt szeretném elkerülni. Elolvastam a leírást, de szerintem nem olyan érthetően van leírva. Az utolsó tabletta után a következő havi adag első sorából szedjek be annyit, amennyivel később szeretném, hogy megjöjjön? És 4 nap szünetet tartsak utána és egy teljesen újat kezdjek el szedni?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. júl. 12. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer késleltettem és úgy csináltam, hogy nem hagytam szünetet, tovább szedtem a következő levelet, így értelemszerűen nem jött meg csak amikor a második levelet is beszedtem. Ez a Symicia nevű gyógyszer volt, de szerintem mindegyiknél működik. Akkor utána jártam nem e csinálok vele gondot, de az orvos is azt mondta egyszer belefér ha nagyon muszáj.
2020. júl. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A placebo (fehér) tablettát nem kell bevenni, akkor nem jön meg a megvonásos vérzés, hanem folytatni kell az aktív hatóanyag tartalmú tablettákkal.
2020. júl. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az #1 vagyok. Közben megnéztem a tiéd betegtájékoztatóját.


"Mi a teendő, ha késleltetni akarja a havi vérzést?

Annak ellenére, hogy nem ajánlott, késleltetheti az esedékes havi vérzést, ha a 4. sorban található fehér színű, placebo tabletta bevétele helyett közvetlenül egy új csomag Ditinell filmtabletta megkezdésével folytatja a tablettaszedést. Ilyenkor a második csomag szedésének ideje alatt előfordulhat enyhe vérzés vagy menstruációszerű vérzés. A második csomag 4. sorában található, 4 fehér színű tabletta bevétele után folytassa a tablettaszedést egy újabb csomaggal."


Itt is azt írja amit én, ne hagyj szünetet.

2020. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én Nuvaring gyűrűnél azonnal szünet nélkül tettem fel a következőt, de az folyamatosan adagolt 2 hormont egyszerre.

Tablettánál nem tudom hogy van. Van a vérzés idejére is? Mert azt kihagynám és szünet nélkül folytatnám az új levéllel.

2020. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Vagyis ne vedd be a placebot bocsi :D
2020. júl. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy kihagyod teljesen a placebot vagy rövidíted a placebós időszakot, olyat ne csinálj hogy beszedsz még néhány aktívat és utána a placebót.
2020. júl. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!