Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használ valaki mosható betétet...

Használ valaki mosható betétet, vagy kelyhet, vagy egyéb alternatív menstruációs cuccot? Mik az előnyei/hátrányai a tamponnal/betéttel szemben? Árban mennyire kifizetődő, mennyire éri meg?

Figyelt kérdés
Mióta tértetek át? Mennyi db-ot szereztetek be?

2020. júl. 18. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Kb egy éve tértem át a mosható betétekre, én imádom. Sokkal kényelmesebb, mint az eldobhatók, semmilyen irritációt nem okoz (én mindegyiktől viszkettem), nem is érzem, hogy ott van. Nem csúszkál, nem szivárog, teljesen megbízható, talán picit többet is bír. Hideg vízzel azonnal átöblítem a csapban, aztán ha összegyűlt 3-4, akkor egy 15 perces programra bedobom a mosógépbe.

10 db erős vérzés esetén, télen is elég, amit este kimosok, másnap estére megszárad hidegben is, nyáron már aznap.

Kb 30.000 ft volt a kezdőcsomag, ennyi simán elment eldobhatóra egy év alatt, ez pedig 3-4 évig használható.

2020. júl. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Kb.egy éve használok kelyhet. 8 ezer Ft-ért vettem, de évekig elég szóval kifizetődő dolog. Az előnyei hogy mindig kéznél van, nem kell 3-4 óránként cserélni mint egy betétet vagy tampont, sokkal jobban érzem magam biztonságba vele mint egy betéttel vagy tamponnal, nem kell azon izgulnom hogy mikor ázok át, 12 órát simán kibír az én esetemben és nagyon kényelmes. A hátránya az elején hogy ki kell tapasztalni hogy kell feltenni és hogy kell leszedni, az elején lesznek vele bénázások valamint hogy nyilván tisztítani kell nem úgy mint egy betétet vagy tampont. Összességében én nagyon megvagyok vele elégedve, nekem nagyon bevált. Ha lenne kérdésed erről írj nyugodtan.
2020. júl. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Kb. 3 éve használok kelyhet. Az előnye, hogy teljesen tiszta érzést ad, de nem szárít ki úgy, mint a tampon. Bármikor könnyen le lehet venni, nem kell megvárni, amíg megtelik. Ha érzékenyebb vagy, akkor használhatsz síkosítót hozzá, és így egyáltalán nem kellemetlen érzés. Kis gyakorlás után nagyon könnyű használni, és nem lóg ki a zsinór, ezért egyáltalán nem kell rejtegetni, pl. ha strandra mész.


Akik még nem próbálták ki, főleg azért tartanak tőle, mert undorítónak gondolják. Ez egyéni vélemény kérdése is, de szerintem ezen a téren is jobb a tamponnál és a betétnél. A vér egyáltalán nem kezd el lebomlani benne, ezért nem büdös akkor sem, ha egész nap nem vetted ki. Nem alvad, nem barnul meg, hanem olyasmi, mint amikor megvágod az ujjadat. Naponta kétszer kell csak foglalkoznod vele, akkor kiöntöd a wc-be, megmosod a kezedet és kész. Maga a kehely fél perc alatt tisztára mosható, és nem kell egész nap a saját véredben ülni, mint a betéttel. Ha emiatt tartasz tőle, nyugodtan próbáld ki!


A hátránya, hogy a hüvely falán megtapadt vért nem szívja fel, ezért miután betetted, ez még lassan kifolyik. Emiatt én az első napokon tisztasági betéttel használom, de később ezt el lehet hagyni. Az a méret, ami nekem kényelmes, nem bír ki 12 órát a legerősebb napokon, ezért nap közben is ki kell vennem. Munkahelyen ezt eléggé körülményesen lehet megoldani. Ha nem tudod kivenni, akkor sincs baj, mert 12 órán át biztonságosan bent lehet, viszont ha megtelik, szivárogni fog és betétet kell használnod mellé.


Hogy az ára mennyire gyorsan térül meg, azt te tudod kiszámolni. A kelyhek ára 8 és 15 ezer között mozog általában. Kipróbálásra érdemes olcsóbb, de mindenképpen orvosi szilikon anyagút venni. A tamponok és betétek ára is különböző, és az is, hohy ezekből egy nap mennyit használsz el. A kehely nálam csak 90%-ban váltotta ki az eldobható eszközöket. Tisztaságit használok mellé, és évente többször előfordul olyan nap, amikor tudom, hogy nem fogom tudni 12 órán belül kivenni. Felfázás, hüvelyi fertőzés esetén sem lehet használni, és előfordul, hogy egyszerűen nincsen kedvem hozzá. Ezért az árát ne úgy kalkuláld, hogy soha többé nem veszel eldobható eszközöket. Így tarthat 1-2 évig mire megtérül, de akár több mint 5 évig is használhatsz egy kelyhet, ha vigyázol rá.

2020. júl. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem nem jött be sem a kehely sem a mosható betét. Maradtam az egyszerhasználatos betétnél. Hiába napi 10 műanyag, sokkal praktikusabb és kényelmesebb. Számomra Ez a fontos azokon a napokon.
2020. júl. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
nekem nem jött be. macera volt az egész ha nem voltam otthon és cserélni kellett. Ráadásul nekem erős is. Maradtam a műanyagnál
2020. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10%

A kelyhet nemtudon elkepzelbi

Mensis bugyi nem rossz de hamar atazik

2020. szept. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Lépj be Facebookon az Eredeti intimkehely és mosibetét kérdések és válaszok csoportba,ott sokat tudsz majd olvasni a témában (a belépő kérdésre is válaszolj).

[link]

2020. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8%
Fb kehely szekta:D
2020. szept. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!