Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kell tudni a tamponhasznál...

Mit kell tudni a tamponhasználatról?

Figyelt kérdés

Unom azt, hogy elmozdul a betét, átázhat, nehezebben lehet elrejteni ha pl suliba megyek wcre (ez utóbbi a legkisebb gond) és szeretnék átállni a tamponra, mert akkor csak felrakom és nem kell aggódnom, ha elmozdul és kényelmesebb is szerintem. De nagyon nagyon félek.

Tudom, hogy van kisebb méret, szűz maradok tőle, hova kell stb, de hogyan? A betétnél csak leülök, beragasztom és kész, de a tamponnál nem ilyen egyszerű így külső szemmel nekem. Meg azt lehet egyáltalán ülve felhelyezni? Mert pl suliba nem tudnám máshogy és nem is szeretnék leguggolni mindig stb. Bocsi ha hülyének tűnök, de semmi tapasztalatom nincs ebben és ezért félek ennyire, nem szeretném ha történne valami.



2020. júl. 19. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen mindezt lehet amit leírtál. Viszont ne a suliban "gyakorolj" vele mert pl nekem volt hogy eleinte egyszerűen nem ment be, vagy kényelmetlen volt ahogy felhelyeztem. Ha otthon nyugisan tudod használni utána magabiztosabb leszel nyilvános wc-ben is.

Előfordul hogy ha szűz vagy, akkor nem, vagy nehezen megy be. Ne erőltesd ha kellemetlen. Mindig a lehető legkisebb tampont használd, mert ha túl nagyot raksz be, kiszárítja és kis is sebesítheti a hüvelyed, méhszájsebet okozhat. Ha nem jött meg, előre ne rakjál be tampont, és ha már nagyon gyenge a vérzés, akkor se.

Kivétel -és behelyezés előtt mindig szappannal alaposan moss kezet ez nagyon fontos.

Én pl pisilni sem tudok vele, elvileg lehet de nekem mindig pisis lesz a madzag úgyhogy olyankor is cserélek. Illetve úszáshoz sem vált be a reklámokkal ellentétben.

Esetleg kipróbálhatod a szilikon kelyhet, az mosható, korlátlan alkalommal használható, környezetbarát is.

2020. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen a kelyhen is gondolkoztam, csak előtte tamponnal akartam "gyakorolni", persze nem a suliban, hanem otthon. Attól lehet bajom, ha nincs meg, de rakok be tampont 1-2 órára kizárólag azért, hogy "gyakoroljak", megtudjam kényelmes-e stb?

Szerintem egyébként akármi lesz, amikor idősebb leszek és "bátrabb", akkor átállok a kehelyre, mert környezetbarát.

2020. júl. 19. 22:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg, ne dugd fel, mert felsértheti a hüvelyfalat. Sajnos ezt csak élesben lehet gyakorolni.
2020. júl. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ó értem, köszönöm :)
2020. júl. 20. 00:43
 5/6 anonim válasza:
100%

Nem csak a felsértéssel van baj, ha olyankor használod, amikor nincs meg, vagy már alig. Legalábbis nálam, még az elején volt ilyen. Nem akar kijönni, ha nem 'telik meg'. Kínszenvedés kiszedni, nem akar csúszni. Féltem is, hogy mi lesz, ha nem jön ki, vagy beleszakad.

Persze ha 'élesben' használod, nagyon könnyen ki fog jönni, ettől nem kell tartani.

2020. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:

Ami hozzá tudok még tenni, hogy vannak néha selejtes darabok, amiknél a madzag nem megfelelően van rögvítve, így kihúzáskor elszakadhat és kézzel kell kibányászni a tampont (jártam már így). Ezért érdemes felhelyezés előtt picit, egy-két húzás erejéig megrántani a zsinórt, hogy biztosan rögzítve van-e.

2.: lehet vele pisilni is, én úgy szoktam, hogy hátulról, a fenekem felől fogom meg a zsinórt, és tartom magam az ülőke felett, így nem csorog rá a zsinórra és nem szivárog be a tamponba sem ezáltal. A wc papírt előre le kell tépni ilyenkor, mert fél kézzel bajos. :)

2020. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!