Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló feliratása...

Fogamzásgátló feliratása előtt mindenképp megvizsgál a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de sosem voltam még nőgyógyásznál. Sajna a szabálytalan és fájdalmas menstruációm miatt úgy döntöttem, kipróbálnám a fogamzásgátló tablettát. Online kellett bejelentkeznem a nőgyógyászhoz, indoknak azt adtam meg, hogy "receptírás". Oda kellett volna külön írnom hogy vizsgálatot is kérek vagy amúgy is megvizsgálna?
2020. júl. 20. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel először iratsz fel gyógyszert, így illő lett volna a vizsgálat gombra kattintani. Jobb helyeken megvizsgálnak, vérvétel is van, nem vaktában találomra írkálnak fel akármit.
2020. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
A receptírs ilyen helyeken azt jelenti, hogy rendszeresen szedsz egy gyógyszert és csak a receptért mész el. Neked nyilvánvalóan nem ezt kellett volna bejelölnöd, hanem a vizsgálatot és ott kellett volna mondanod, hogy fogamzásgátlót szeretnél. Kell előtte egy általános nőgyógyászati vizsgálat, és ha éltél már nemi életet, akkor rákszűrés is, hacsak nincs egy éven belüli negatív eredményed.
2020. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
A fogamzásgátló nem megoldás. Normális nőgyógyász erre nem is adna.
2020. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
Az lenne az evidens de korántsem így működik. Nekem anno pár kérdés után simán felírta (városból a faluba heti 2x kijáró nőgyógyász). Azt is csak utána tudtam meg, hogy vérvételt is szoktak kérni hozzá. Ezeket már a másik nőgyógyásznál csinálták meg miután elköltöztem, ott alap volt és amikor szóltam hogy nekem nem történt ez meg, adott beutalót. Mindenesetre szerintem jobb előtte a vizsgálat/vérvétel, nehogy közben derüljön ki valami probléma.
2020. júl. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Kertem uj idopontot.
2020. júl. 20. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!