Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az kicsit nem aggasztó ha...

Az kicsit nem aggasztó ha valakinek 4 éve nem volt menzesze?🤔

Figyelt kérdés
Ismerősöm mondta hogy neki már 4 éve nincs menstruációja. 12 évesen jött meg neki először. És vagy 15 éves kora óta nincs. Most 19 , februárban lesz 20. Egyszer volt nőgyógyásznál ott azt mondták teljesen rendben van, 18 éves korára ez helyre áll. Azóta nem volt kivizsgáláson. Ez tényleg normális?
2020. júl. 28. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális.
2020. júl. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális.
2020. júl. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem se normális
2020. júl. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem esett át a menopauzán, akkor de, aggasztó.
2020. júl. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Hat végülis valószínűleg pont lexarja hogy lehet e gyereke ezek szerint, mert hogy simán lehet ezek alapján hogy meddő. Most 19 évesen még lexarja, de mi lesz idősebb koraban? És de, ez problema. Nincs olyan, hogy majd 18 eves korara beall. Az pontosan mikor lenne? 18,5 evesen? 18,7? Pont 18, egy perccel sem idősebb korában? Ez hülyeség. Orvoshoz kellene mennie.
2020. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nőgyógyász mond ilyet egy 15 éves lánynak? Nem egy 50 éves nőről beszélünk. A helyében azonnal felkerestem volna egy másik szakembert.

Nem, nem normális hogy nincs menstruációja, nem is értem hogy nem merült fel benne ez 4 éven keresztül.

Itt nem arról van szó, hogy rendszertelen, mert arra mondják a nőgyógyászok, hogy majd serdülőkor után beáll.


De ez sem törvényszerű,van akinek napra pontosan 28 napos minden ciklusa, van akinek meg minden hónapban +-pár nap.

Mert nem gépek vagyunk, hanem nők és számtalan dolog befolyásolja.


Viszont ha évekig nem menstruál, akár valami súlyos oka is lehet. Ne nyugodjon bele, menjen el több orvoshoz is, amíg azt nem látja hogy valóban foglalkoznak a problémájával.

2020. júl. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

19 évesen én is leszartam, igaz, nekem azért néha megvolt, évi 2-3 alkalommal átlagosan.

Mikor 23-24 évesen igazán komoly kapcsolatom lett, akkor kezdtem a dologgal foglalkozni, addig örültem maximum, hogy nem zavar be a randikba, nyáron a nyaralásba (meg kéthavonta terhességet vizionáltam, mikor volt pasim :D)

Hormonjaimmal volt gond, de pikkpakk rendberakták, doki szerint semmi akadálya a gyereknek.


Ha az ő érdeke lesz, foglalkozni fog vele az ismerősöd is. Nyilván nem normális, meg nem jó ez, hogy most még nem érdekli, de lassan majd fogja.

2020. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!