Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vashiányos vagyok és erre...

Vashiányos vagyok és erre szedek gyógyszert. Ugyanakkor hasfájós is, ami gyakori mellékhatása a szernek. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A legutóbbi vérvizsgálatomon elég kevés volt a vasam, és ez végülis érthető, mivel erősek a menstruációim. Ezért kaptam receptre vasat amit napi 2x kell szedni.

Nekem a hasam gyakorlatilag bármitől megfájdul, menstruációkor pedig pláne. Eddig ha mensivel együtt szedtem a vasat, melynek gyakori (10-ből 1) mellékhatása a hasfájás, elviselhetetlen fájdalmaim voltak.

Van valami alternatíva, hogy sok vasat tudjak bevinni, mégse fájjon a hasam?


2020. aug. 2. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok nyers zöldség, gyümölcs. Esetleg palackozott ásványvíz helyett igyál csapvizet, az nincs vastalanítva. Kis adag C vitamin, ami segíti a vas felszívódását.
2020. aug. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A csapvíz ugyan nincs vastalanítva, cserébe egy csomó káros anyag (pl arzén) is van benne
2020. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A csapvizet nem kockáztatnám meg, mert habár semmi bajom nincs azzal a vízzel, nem tudom ebbe a régi házba mikor volt tisztítva legutóbb a csőhálózat.

2020. aug. 2. 10:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hol laksz, a vízminőség területenként eltérő.
2020. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a hasfájásnak többféle oka lehet,nemcsak menzesszel összefüggő. Emésztési gondok,-nézz utána a megfelelő székletnek!! .fontos egész életedben.

lehet valahol szűkület,ha mindig ugyanott fáj,ezt pl.UH. -gal ki lehet mutatni. körzeti orvos megnéz,s elküld,ahová kell.

2020. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja,és vgyázni kell,hogy ne legyen sok vas! az is gond lesz!
2020. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, melyik tablettát szeded. Nekem pl fàjt a hasam a neo-ferro... tól, de egyáltalán nem fájt a sorbifer durulestől.
2020. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!

Egyébként semmi gond nincs a hasammal UH szerint.

Én is neo-ferro-folgammát szedek. Akkor lehet csak gyógyszert kéne váltanom?

2020. aug. 2. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!