Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes lenne fogamzásgátlóra...

Érdemes lenne fogamzásgátlóra térni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, idáig nem szedtem ilyesmit. Legelőször fél éve merült fel, mikor bőrgyógyászhoz mentem pattanások miatt, és ő ajánlotta. Évek óta már, és jelenleg is a hátam tele van gyulladt pattanásokkal, illetve az arcomnak az egyik fele, a krémek nem segítettek. Másik dolog, hogy éppen műtétre váró cisztám van, és arra is azt mondták, hogy ha korábban fogamzásgátlót szedtem volna, akkor kevesebb eséllyel alakult volna ki. A ciklusom is eléggé rendszertelen, évente egyszer előfordul, hogy 35., esetleg 39. napra jön meg, különben meg egész évben 29-33. nap között jön meg. Azóta gondolkoztam, hogy valószínűleg a ciszta miatt késhetett néha. A ciklusomra pedig azt hittem, hogy rendszeres, de valakik mondták, hogy abnormális, hogy egyik hónapban 28. napra jön, másikban meg 31.(minden hónapban van pár nap eltérés). Következő ok pedig, hogy 20 éves korom ellenére nagyon nem vagyok nőies, 163 cm vagyok, és talán 42 kg, nagyon sovány vagyok, melleim sincsenek, és az életemben talán 48 kg volt a legtöbb. Fogamzásgátlótól pedig reménykedek, hogy hízni is tudok, és megnőiesedek.

Viszont nagyon visszatart a vérvétel, mert fóbiám van, és mások azt mondják, hogy a fogamzásgátló csak tönkreszi az érzelmeket, sokkal érzékenyebb lesz a nő, illetve, hogy a hormonháztartást is örökéletre szétcseszi. És persze még egyéb mellékhatásoktól is nagyon félek.

Nem tudom, hogy így jó ötlet lenne rátérni, mindenki mást mond, és nem vagyok biztos a dologban. Szerintetek ezek elég indokok arra, hogy rátérjek?


2020. aug. 7. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

"Másik dolog, hogy éppen műtétre váró cisztám van, és arra is azt mondták, hogy ha korábban fogamzásgátlót szedtem volna, akkor kevesebb eséllyel alakult volna ki." Az édesanyja valagát annak, aki ezt mondta már elnézést. Ezen bedurrant az agyam. Ennyi erővel minden nő kezdjen el tizenéves korában foggátlót szedni, nehogy véletlenül cisztája legyen. Vicc kategória!


"és mások azt mondják, hogy a fogamzásgátló csak tönkreszi az érzelmeket, sokkal érzékenyebb lesz a nő," Ezzel nem értek egyet, én magam is szedem, és semmi efféle tapasztalatról nem tudok neked beszámolni.


Nem gondolnám, hogy szedned kellene, ha te úgy érzed, hogy nem kell. Nem a gyógyszertől leszel nőies, és a hízás sem garancia nálad.

2020. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bármit írnak az emberek az interneten, ezt neked kell majd eldöntened, mert azt senki sem tudja helyetted mérlegelni, hogy neked melyik előny/hátrány mennyire fontos. Van akinek nagyon bejön a fogamzásgátló, és segít a panaszain, van akinek meg erősek a mellékhatások, és abbahagyja. Ez nem egy életre szóló döntés, kipróbálhatod, és ha nem jön be, akkor abbahagyhatod megint.


A ciklus 3 nap eltérés esetén még rendszeresnek számít, kb. 7 nap eltéréstől számít rendszertelennek. Amúgy ha téged nem zavar ennyi "rendszertelenség", akkor az nem ok gyógyszerszedésre. Rendszertelen ciklus önmagában nem árt, de bizonyos betegségek tünete lehet, amit elfed a fogamzásgátló.

Lehet hogy sport (inkább erősítés, mint cardio), és megfelelő táplálkozás segítene hízni.

2020. aug. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Aviva tornával próbálkoztál? Műtét és felépülés után elsőként ilyen természetes módszert választanék. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak vele,el se akartam hinni, hogy évtizedes problémát oldott meg, és másoktól is döbbenetes eredményeket hallottam: megszűnt ciklust újraindít, szabályozza a rendszertelent, helyrerázza a hormonrendszert.
2020. aug. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha komoly pattanásaid vannak akkor én direkt erre tudok ajánlani neked gyógyszert, nekem aknes volt a bőröm és a bőrgyógyász medinac gyógyszert írt fel rá, elég kemény gyógyszer de ha semmi más nem segített akkor szerintem érdemes kipróbálnod mert nekem és egy másik barátnőmnek is gyönyörűvé tette a bőrünket.

Én nem ajánlom a fogamzásgátló szedését. Egyáltalán nem garancia hogy hízni fogsz tőle, én például még szedtem fogytam is. A fogamzásgátló nem rendszerezi a ciklusod hanem teljesen megszűnteti, ez csak megvonásos vérzés. Nekem rossz tapasztalatom van a fogamzásgátlóval pedig nem szedtem sokáig.

2020. aug. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy inkább érdemes lenne a panaszaid kivizsgáltatni, IR, Pcos is állhat a háttérben. Tehát vérvétel (pajzsmirigy és női hormonok, cukorterhelés) és góckutatás. Lehet, hogy egy egyszerű diéta is megoldja a bajod egy életre. Nem vagyok a fogamzásgátló ellen én is 12 évig szedtem, de fogamzásgátlás céljából. Ha nem emiatt szednéd és a háttérben egészségügyi problémáid vannak, akkor a tablettával csak elfeded ezeket, de nem gyógyítod meg. Sőt súlyosbodhatnak is, erre pedig csak akkor fogsz rájönni, ha abbahagyod a szedését.
2020. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!