Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, vélemény, tapasztalato...

Lányok, vélemény, tapasztalatotok van a Tampaxról? Mennyire megbízható?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de arra lennék kíváncsi, mivel jobb a többi tamponhoz képest, mivel eddig betétet használtam.

2020. aug. 8. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Azért jó, mert fiatalként rossz az ujjaddal magadban turkálni, véres az ujjad stb. A Tampax műanyag része megy be csak, ez nyugalmasabb esemény egy tini számára. A helyét is jobban megtalálja meg jól csúszik a műanyag, hiszen belül véres vagy, jó csúszós véres lesz a műanyag, szóval kezdőként, megérezni ezeket a furi dolgokat jó vele gyakorolni és nem tapad nem karistol mint egy sima pamut tampon. Ami könnyen csúszik az csak az o.b. legdrágább tamponjai, ha van rá pénz.


Ezen kívül azt azért elmondom, pici vékony a Tampax, egy felnőttebb nő hüvelye nagyobb vastagabb, úgymond elveszik benne és kevés vért is tud felfogni. Csak akkor jó, ha épp 1-2 órára gyors be kell raknod valamit, vagy nem tudsz kezet mosni és arra akkor jó mert tisztább. De igazi tároló képessége az igazi tamponoknak van, amik kemény tömött pamutok.

Meg fogod látni a Tampax egy laza, puha anyagköteg csak, azért hogy tiniként ne érezd és ne ijedj meg, hogy úristen mi az a kemény belül, mert pár igazi tampon azért kemény az elején míg nem szív vért, de ez ilyen dolog, ahhoz hogy sok órát bírjon, ahhoz keménynek kell lennie először.

Szóval ez ilyen hozzászoktatásnak jó, de később úgyis rendes nagy tamponra fogsz szavazni.

Ezen kívül nem etikus, hogy egyesével műanyag a tokja és egyesével fóliás, ez környezetszennyezés, hulladéktermelés. A jövő a szilikon kehely, de az olyan 20 éves kortól ajánlott.


A felhelyezés pedig olyan, hogy vagy megtalálod vele először a jó helyét, de mikor kihúzod a műanyagot, onnan az már ott van ahol van. Alaktalan anyagköteg amint mondtam és nem mozgatható már az ujjaddal, mert nem kemény, nincs alakja. ez, hogy felveszi a hüvely alakját testmozgás során ülés során, ez sajnos ezt is jelenti, hogy nincs merev alakja, nem tudod helyezgetni utána, ha mégis kényelmetlen. Ki kell venned, kidobni és újat elpazarolni.

2020. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
A tampax a legrosszabb tampon, amit valaha próbáltam. Hamar átázik, és nem széltében tágul, hanem hosszában. Ilyesmivel még sosem találkoztam korábban, iszonyú érzés, mikor már megtelt. Ha csak az applikátor miatt szeretnéd használni, van az ob-nak is applikátoros tamponja, azzal sosem volt gondom.
2020. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, így van ez kimaradt, természetesen az o.b. a király és a szilikon kehely, a Tampaxból én is egy dobozzal vettem akciósan de folyton átázott mert hosszában tágul és aztán betétet is kellett hozzá raknom mindig. Kész pénzkidobás. Gyakorolni jó csak vele, meg ha nagyon spórolni akarsz, akkor amúgy forró vízben és fertőtlenítővel megmoshatod és lesz egy doboz tiszta applikátorod mert kettőbe szétszedhetőek. És abba amúgy ugyanúgy rakhatsz o.b. mini tampont és ugyanúgy applikátorral fel tudod helyezni majd. De ezt így nem tanácsolják, csak amúgy ha nagyon spórolnod kell és nagyon higiénikusan tényleg megmosod és megszárítod őket otthon. Mert nyilvános WC-ben vagy ahol nem tudsz kezet mosni, ez még mindig tisztább.
2020. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Végülis nem nagyon számít, hogy milyen drága, de ha kell, akkor lehet más tampont próbálok ki.

Csak azért is érdekelt a ti véleményetek, mert ugye reklámozzák a Tampaxot, hogy "Mennyire kényelmes, esztétikus és biztonságos", ugyanakkor a ti véleményetekre, tapasztalataitokra is kíváncsi voltam, hogy mennyire fedi a valóságot.

Minden esetre köszi a kielégítő válaszotokat! ^^

2020. aug. 8. 16:50
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem borzasztó.

Én külföldön élek, itt nagyon menő, ob szinte nincs is, csak olcsóbbak.

Otthonról hozok mindig egy szatyornyi obt. Egyszer vettem tampaxot 1dbt feltettem, többet se.

2020. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
A menstruációs kehely mióta csak 20 éves kortól használható van tini méret is valaki az eleje óta azt használja pl én 12 éves korom óta használom az hülyeség hogy csak 20 éves kortól használható
2020. aug. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Regen OB-t hasznaltam, de ahol most elek nincs OB, csak Tampax, es mas amerikai markak. A Tampax pearl nekem nagyon bevalt, ugyanannyira mint az OB. Super es Super plust hasznalok belole, soha nem azott at, es abszolut nem kenyelmetlen. Kinek mi a jo 🤷‍♀️
2020. aug. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem azt írtam, hogy 20 éves kortól használható csak a kehely, felőlem bárki bármilyen életkorban bármit felrakhat magának. Direkt azt írtam, hogy 'ajánlott'. És nem azért mert tilos bármit korábban magadba dugni, hanem mert egyéni döntés az intimkehely, egyéni anatómia, egyéni tágasság, szöveti rugalmasság, lelki teher vagy lelki megkönnyebbülés kérdése, amire 10-12 évesen még lehet nincs rálátásunk. Ezt mindenki maga dönti el. Alap esetben, más rákényszerítő külső ok nélkül, nem feltétlen szeret tizenévesen magában turkálni senki és ha nincs szerencséje majd az 5-6. kehely válik csak be, addigra megijed az egész látványtól és fájdalomtól ami ennek próbálgatásával jár. Ha szinkronúszó, komoly sportoló, vagy nem tudom, bármi más miatt kelyhet választ én örülök, de normál esetben évek kellenek, hogy egy kislány elhiggye, hogy bizony van ott bent erre elég hely, és magabiztosan turkál magában. Én 1 évig próbálgattam és 2 havonta éreztem újra erőt magamban, hogy nekikezdjek újra. Nekem szerencsém volt, hogy bevált az első, így nem került egy vagyonba sem. Most már csak ezt használom, de ehhez nagy szerencse kellett, ott van Facebookon az intimkehely csoport, lehet olvasni mennyi ember küzd vele, míg végül jó. Gratulálok, ha olyan korán neked sikerült, de azért nem ez a jellemző.
2020. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Alap esetben, más rákényszerítő külső ok nélkül, nem feltétlen szeret tizenévesen magában turkálni senki"


Senki? Te nagyon el vgy tévedve, nem tudom melyik században világosítottak fel téged, de a lányok jelentős része, valószínűleg többsége, szeret turkálni magában. :D Konkrétan 12 éves korom óta "turkálok magamban" élvezeti okokból, egy évvel később meg a tampont is elkezdtem. A baráti körömben a lányok közül többen is fésűvel, spray-s dobozzal maszturbáltak mielőtt valaha szexeltek volna... a tampont se a szüzesség elvesztése után kezdte egyikünk sem.

2021. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!