Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Műtét közben az orvos meg...

Műtét közben az orvos meg tudja állapítani, ha egy ciszta (petefészek) rosszindulatú?

Figyelt kérdés
Mert olyasmit mondtak, ha felmerül rosszindulatúság, akkor vágnak, de én úgy tudom, ezt csak a szövettan dönti el.
2020. aug. 13. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Àltalàban csinàlnak gyorstesztet,illetve szemmel is làtszik ha gond van.Legalabbis nekem azt mondta az orvos,mikor mèhtestràkkal mütött.
2020. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igen
2020. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kicsit zavar van a kérdésben. A cysta, ha már megállapítást nyert, akkor az abból a szempontból jóindulatú, hogy egy jól körülhatárolt burokban lévő folyadék, ami alap esetben ártalmatlan. Az elhelyezkedése vagy mérete miatt lehet rosszindulatú, de nem úgy, mint egy tumor. Ha még szövettan lesz, akkor nem biztosak benne, tehát lehet rosszindulatú is.
2020. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Uh és Ct alapján elv. dermoid ciszta. Műtét után mindig kérnek szövettant, azt mondták.
2020. aug. 16. 22:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!