Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egy tinédzser lánynak (16...

Ha egy tinédzser lánynak (16 éves) hormon problémái vannak (szőrösödés, pattanások, zsírosodás, hajhullás, rendszertelen menstruáció), akkor azzal mit csinálnak?

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Hajhullásnak az okát meg kéne keresni, de egyébként a haja mindenkinek hullik mértékkel :D

Ilyen korban még a menstruáció nem áll be mindenkinek.

Az ember szőrös, haja is zsírosodik szóval természetes.

Ha félreértettem, fejtsd ki részletesebben.

2020. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gyógyszert kell szedni vagy mit, ami elmúlasztja?
2020. aug. 14. 22:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan helyeken kezdesz el szőrösödni, ahol alapjáraton “nem kellene”, akkor érdemes lenne nőgyógyászhoz és egy endokrinologushoz elmenni.

De először szerintem szülővel beszélni erről érdemesebb. :)

2020. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%

a menszeszt elvileg be tudják állítani fogamzásgátlóval. de azért ilyen - viszonylag korai - korban nem szoktak ehhez nyúlni rögtön.


a kozmetikus segít az arcbőrödet rendbe tenni, hajzsírosodásra is vannak ma már jó samponok.


szőrösödés..passz. hol szőrösödsz? ott, ahol elvileg is kell? vagy a karjaid, lábaid?

2020. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

A hormonrendszer annyira hihetetlenül érzékeny, és összetett, hogy önállóan beavatkozni nem ajánlott.


Előttem írták, hogy menj el nőgyógyászhoz, ha esetleg ő nem talál megoldást a problémára, elküld endokrinológusokhoz, ők a hormonok szakértői.

Biztos, hogy van rá megoldás, de célszerűbb minél előbb orvoshoz menni.

2020. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A hasamon, a derekamon és az arcomon vannak rendesen fekete szőrök. Az arcomon "csak" 3-4 db. A lábujjamon, az ujjaimon és a kézfejemen is szőrös vagyok.

A hajam nagyon hullik. Nem vagyok hülye, nyilván tudom, hogy a haja mindenkinek hullik, de nekem nagyon hullik.

Szerintem nem normális az, ha 25-50 naponta jön meg a menstruációm, és egyáltalán nem kiszámítható.

Nyilván, megyek majd kérek egy teljes körű hormon vizsgálatot, de az a kérdés, hogy mit fognak csinálni?

2020. aug. 14. 22:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vérvételre fognak elküldeni. Meg a nőgyógyász is valószínűleg megvizsgál.

Ha a véredben olyat látnak ami nagyon eltér akkor szoktak azt hiszem gyógyszert írni, étrendet kell még azt hiszem figyelni.

2020. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

teljes körű vérvizsgálatot fognak csinálni - izotópost is -, és megvizsgál a nőgyógyász.

biztos van rá valamilyen megoldás, lehet, hogy túl sok valamelyik hormonod, azt beállítják

2020. aug. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Lachesys válasza:
16%
Ha sulyproblemaid is vannak ez nagy eséllyel pcos. Vérvétel, hormonvizsgalat, utána fog gátló és diéta. A szorosodesre gyanta, sajna arra nem igazán találtak ki jó módszert.
2020. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam a Pcos-ra, de nincsenek súlyproblémáim hálistennek! (Kopp-kopp)
2020. aug. 14. 23:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!