Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a menstruációs ciklusunk...

Ha a menstruációs ciklusunk megvisel mentálisan, akkor arra a fogamzásgátló megoldás lehet, vagy érdemes pszichológust keresni?

Figyelt kérdés

Endometriózisom van, és a menstruációim annyira fájdalmasak, hogy már a telefonommal a párnám alatt alszok - ha netán mentőt kéne hívjak. Valamint a mentális állapotomra is nagy hatással van. Értem ez alatt, hogy depresszió közeli állapotba kerülök, sokszor csak bámulni tudok magam elé, cselekvőképtelen vagyok (és nem csak a fájdalomtól) és szuicid gondolataim vannak.

Most vagyok a pms fázisában, és tegnap álomba sírtam magam, mert annyira félek (sőt, rettegek) a következő mensimtől. És tudom, hogy nagyon fog fájni, és tudom, hogy megint letargikus állapotba zuhanok, hiába teszek meg bármit - értem ezt úgy, hogy a legutóbbi mensimnél utolsó napon elképesztően jól éreztem magam, hatalmas örömben volt részem, majd este olyan görcsöm lett, hogy aligha hatott a gyógyszer. Ezt követte, hogy éjszaka felriadtam a fájdalomra, és annyira fájt, hogy nem tudtam elmászni az éjjeliszekrényemen lévő telefonomért - ezért van ma már a párnám alatt.


A nőgyógyászom fogamzásgátlót fog felírni hamarosan. Elég nehéz időpontot kapni hozzá, de nemrég sikerült. A fogamzásgátló stabilizálni fog lelkileg ezekben az időszakokban? Vagy érdemes pszichológushoz mennem?


2020. aug. 17. 06:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Sima fogamzásgátló nem segít ezen.


Még lettél műtve? Azután szokták a hotmonrendszert leállítani, hogy egyáltalán ne legyen vérzés, így elsorvad a megmaradt rossz helyen lévő méhszövet.

Keress olyan orvost, aki megfelelően tud kezelni.

2020. aug. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem volt műtétem. Csak megállapította az orvos a menstruációs fájdalmaim lehetséges okát.
2020. aug. 17. 07:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Endometriózis diagnózist nem lehet felállítani műtét nélkül. Keress olyan orvost, aki ebben szakértő.
2020. aug. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pont így volt a lányommal, fogamzásgátlót javasolt az orvos. Közben párkapcsolata is lett, tehát aktuális volt a fogamzásgátló. 5 évig szedte és közben nőgyógyászati panaszai lettek. Kivizsgálták, MR-vizsgálaton kiderült, hogy daganat van a máján. Szerencsére jóindulatú, de több orvos véleménye szerint is a fogamzásgátlótól van, azonnal abba is kellett hagynia.
2020. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A görcsökön segít, viszont a depressziót fokozhatja.
2020. aug. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy pszicholológus segíthet az endometriózissal való megküzdésben, de neked egy testi betegséged van, a legfontosabb azt kezeltetni. Keress egy olyan nőgyógyászt, aki ért az endometriózishoz!
2020. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!