Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 evesen mar szethetek...

16 evesen mar szethetek fogamzasgatlot? Es mit csinal az orvos a felirasnal?

Figyelt kérdés

16 eves lany vagyok, nagyon nem all be a menstruaciom van hogy kimaradnak honapok,ez mellett 2 eve komoly parkapcsolatban elek.

Szerintetek meg eri szedni?

Es amikor megyek iratni mit csinal az orvos?


2020. aug. 18. 12:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
2 év után gondolom nem vagy már szűz, így rendesen meg fog vizsgálni, kacsát fog a hüvelyedbe helyezni és kenetet vesz, valamint külsőleg is megvizsgálja, hogy minden rendben van-e. Ha lelkiismeretes tablettaírás előtt elküld vérvételre is.
2020. aug. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Es ha azt mondom meg szuz vagyok?😂😅
2020. aug. 18. 12:55
 3/21 anonim válasza:
100%
Amit az első leírt , nem tudom most hogy van de nekem 16 évesen (pár évvel ezelött) kellett a szülői bele egyezés mivel hormon tartalmút kaptam
2020. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Előbb nyelvtankönyvet olvass inkább!
2020. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Anélkül ne kezdj el tablettát szedni hogy nem mentél el vérvételre és nem vizsgált meg.
2020. aug. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ja es anyumnak be kell jonnie velem?
2020. aug. 18. 13:19
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell benennie, velem sem jött sosem mikor 18 alatti voltam. 15 éves korom óta szedek fogamzásgátlót.
2020. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bemennie veled, csak, akkor ha szeretnéd.
2020. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
De ugy akkor szuloi beleegyezes nem kell hozza? Vagy akkor hogyan?
2020. aug. 18. 13:25
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

Ha képes lennél azt hazudni, hogy szűz vagy csak azért hogy elkerülj egy 5 perces vizsgálatot, akkor elég éretlen vagy. Igen, tényleg kellemetlen, és sokszor felnőttként is könnyebb ellógni az éves rákszűrést. De ha panaszod van, és egy egészségedet komolyan befolyásoló hormontartalmú szert szeretnél felíratni, akkor bizony ki kell bírni azt a néhány percet. A nőgyógyászati vizsgálat kell ahhoz, hogy az orvos lássa, hogy minden rendben van. Akár szervi oka is lehet a rendszertelen menstruációnak, amit a fogamzásgátló nem old meg, tehát ha erre szeretnél megoldást, mindenképpen kell a vizsgálat.


A vérvételre sem azért van szükség, mert a gonosz orvosoknak nincs jobb dolga, mint tűvel szúrkálni az embereket. A fogamzásgátló szedése jelentősen megnöveli a trombózis kockázatát, ezért muszáj megvizsgálni, hogy erre hajlamos vagy-e. Sajnos sok nőgyógyász nem foglalkozik ezzel, mert egyszerűbb csak felírni a tablettát, hiszen úgyis a páciens vállalja a kockázatot. Pedig a te érdeked, hogy csak akkor írják fel, ha biztonsággal szedheted.


16 évesen már lehet felíratni, és ha a vérvétel eredménye rendben van, a nőgyógyász csak rutin betekintést, esetleg rákszűrést, ultrahangos vizsgálatot végez. Ha konkrét panasszal mész, akkor is ezzel kezdi, majd az eredmény tekintetében gyógyszert ír vagy tovább küld kezelésre.


Én a saját tapasztalatom alapján azt mondanám, hogy 16 évesen inkább hormonmentes fogamzásgátló módszert válassz. Bizony nagyon kellemetlen mellékhatásokat tud okozni, amire egy kamasz szervezetének különösen nincs szüksége. Sokaknak nincs más választása vagy beválik és szeretik, de jobb, ha később próbálod ki. Ez csak egy tanács, de fogsz találni olyan nőgyógyászt, aki felírja.

2020. aug. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!