Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történt a menstruációmmal?

Mi történt a menstruációmmal?

Figyelt kérdés

Gyakran érzek görcshöz hasonlót. Mintha meg akarna jönni. Mégis késik, szinte mindig. Aztán megjön, de nem tart 5 napig, max 3.. És gyengült is.

Mi lehet az oka? Tapasztaltatok már hasonlót?

Ami lényeges lehet:

- Kb 12 éves korom óta menstruálok.

- Mindig 5 nap volt, viszonylag pontosan jött-ment.

- Párkapcsolatban vagyok, védekezünk.

- Nemrég egy együttlét során elkezdett fájni a méhem. De annyira, mint még soha.

- Ma (augusztus 18) kéne megjönnie.


Előre is köszönöm.


17/L



2020. aug. 18. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg teherbe estél. Csinálj tesztet.
2020. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1.


Tudom, hogy egyik védekezési módszer sem 100%-os, de ettől függetlenül nem feltétlen csak terhességről lehet szó. Nyilván nekem is eszembe jutott, de tudtommal nem olyan nagy rá az esély.

Esetleg más tipp? Tapasztalat? Az mennyire igaz, hogy a szexuális élet befolyásolja a menstruációt? Mert tény, hogy 8 hónappal ezelőtt még 5 napos volt. :/

2020. aug. 18. 15:43
 3/6 anonim ***** válasza:
A menstruációs ciklus többször is átalakulhat életedben, PMS tünetek, ciklus hossza, menstruációs tünetek, hossz, intenzitás, bármi tekintetében. Ha mindig késik, akkor pontos, csak a ciklus kitolódott, a 3 napos menstruáció sem kóros. Ha viszont rendszeresen indokolatlanul görcsölsz, az érdemes volna megnézetni orvossal. A terhesség nem valószínű, ha normál menstruációd van, és nem csak pecsételés, de egy tesztet megér ennek a kizárása.
2020. aug. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3.


Rendesen vérzek, csak rövidült. 5 nap helyett általában 3 illetve a 4. nap (ha van) kevés. De ez is csak azóta van, mióta nemi életet élek. Korábban nem volt ilyen rövid.

A görcsök nem gyakorik. Volt egy eset együttlét közben, amikor hirtelen elkezdett fájni, de ez egyszeri volt. Illetve akkor szoktam érezni alhasi tájékon, amikor "papír szerint" pár nap és megjön.

2020. aug. 18. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint semmi rendellenest nem tapasztalsz.
2020. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5.


Nem tudom. Fogalmam sincs, hogy ezek rendellenesek-e. De azok után, hogy az első válasz az volt, hogy "Valószínűleg terhes vagy"... Hát nyilván megijedtem.

De ha ezek normális dolgok, akkor rendben, remélem időben megjön. De attól még nem tudom, hogy mi okozta ezeket. Nálam legalábbis sosem fordultak elő korábban.

2020. aug. 18. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!