Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim kehelynél hogyan választ...

Intim kehelynél hogyan választottál méretet?

Figyelt kérdés

Az én pénztárcámnak elég húzós az ára, de jobban megérné hosszabb távon mint a tampon. Pazarolni sem szeretnék, hogy össze spórolok és veszek 2-3 méretet, úgy kitapasztalva. Mert mi lesz azokkal amik nem váltak be. Kuka? Tovább adni evidens, hogy nem fogom.


Olyan helyen dolgozom, ahol sokszor csak ritkán van lehetőség "azokon a napokon" normálisan wc-re menni. Vagy épp annyi munkám van h elfelejtem. Így super plus tampont használok. A super is jó, de ezt biztonságosabbnak érzem.

Viszont szoktam hüvelytornázni is. Rá tudok vele szorítani az ujjamra is.

Így kicsit meglőve érzem magam. Felfér a nagyon nagy tampon, de az fokozatosan lesz nagyobb. A kehelynek meg adott a mérete.


Melyik méretből lenne jó vásárolnom?



2020. aug. 20. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Azt írják a nagyobb méret szülés után választandó, amennyiben még nincs gyermeked úgy a kicsi.


Nekem sajnos nagyon nem vált be, én is úgy mentem neki mint te, jó 10 évig, megéri, környezettudatos. Millió pozitív értékelés.

A felrakás borzalom a kivétel méginkább. Elvileg csak gyakorlás kérdése de én már több héten keresztül napi 10x ott matattam ki-be, menstruáció nélkül is, hogy találjak valami egyszerű kényelmes módszert rá de nem ment. Számomra pénzkidobás volt. :(

2020. aug. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bevàllt én az alindán rendeltem kb 2-3 ezerért kb 4 éve. Nem mindegy, hogy hajtogatod ki kell tapasztalni.

Én úgy csináltam, hogy betettem betétet is mellé, mert eleinte lehet nem jól helyezed fel és kifolyik.


Ha kiakarod húzni én inkább wc papír közé fogom a fogantyút, mert kicsit csúszik.


Próbát megér.

2020. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb méret azoknak kell akik még nem szültek vagy kevés a vérzésük. A nagyobb méret akik már szültek vagy erősebb vérzésük van. Én a méhszájamat is megvizsgáltam hogy helyezkedik el és ennek megfelelően választottam tipust.
2020. aug. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Jó olvasni a tapsztalatokat. Választ viszont nem igazán kaptam.


Értem, hogy szülés után kell a nagyobb kehely, de mint írtam, a szülés utáni tamponnal nincsenek problémáim. Sem kivételkor, sem berakásnál. Ugyanakkor mégsem vagyok tág, csak tágulékony. A tampon fokozatosan dagad bennem, a kehely viszont egy méretű.

2020. aug. 20. 15:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szülés előtt is a nagy kelyhet használtam, de nem éreztem nagynak. A kicsivel is elvoltam, de abba kevesebb vér fér, praktikusabb volt a nagy, azt csak reggel és este kellett üríteni.

A felhelyezést gyakorolni kell. Mielőtt beteszed, össze kell hajtogatni, szóval kicsiként rakod be, és utána kinyílik belül. Gyorsan nyílik ki, de én sose éreztem, hogy kellemetlenül feszítene. Vannak különböző hajtogatási technikák, és ki kell próbálni, hogy melyik válik be. Síkosító is sokat segít, főleg a gyengébb napokon. Először mindenképp otthon próbálkozz a felhelyezéssel és a kivétellel, pl. hétvégén és éjszaka.

2020. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. aug. 20. 22:37
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Vegyél használtan (kifertőtlenítve adják és te is ki tudod fertőtleníteni), próbának megéri. Van mosibetét - intimkehely facebook csoport, ott nagyon szívesen segítenek a lányok =)
2020. aug. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre rákeresek.
2020. aug. 22. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!