Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17 éves lány vagyok, endometri...

17 éves lány vagyok, endometriózisom van, valószínűleg meg fognak műteni. Tovább küldtek egy orvoshoz, aki megvizsgál és ad egy időpontot a műtétre. Utána megis mi fog következni?

Figyelt kérdés
Mi lesz az iskolával? Mikor mehetek majd? Aug. 28-ra kaptam időpontot, tehát a műtét szeptemberben lesz. És hogy műtenek meg?
2020. aug. 21. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Hogy nálad hogy lesz, azt majd az orvos megmondja, én annyit tudok mondani, hogy nekem milyen volt. Én a műtét előtt beszéltem azzal az orvossal, aki műtött, és az altatóorvossal is. Aztán kaptam időpontot a műtétre. 11 napig voltam betegszabadságon, gondolom neked adnak majd az iskolába igazolást kb. két hétre. A műtét hastükrözés volt, tehát kicsi sebeken keresztül bevezettek egy kamerát, megnéztek mindent, és eltávolították az endometriózist. Négy pici sebem lett (egy a köldökben, az nem látszik, egy a szeméremcsont fölött, kettő pedig kétoldalt ugyanabban a magasságban). Bikiniben nem látszanak, de egy év alatt úgy elhalványultak, hogy most már amúgy is alig látszik.

A műtét napján hazamehettem kísérettel, aznap elég kába voltam. Utána még 2-3 napig voltak fájdalmaim, a sebek fájtak egy kicsit, meg a mellkasom, vállam, nyakam környéke (a műtét alatt gázt vezetnek a hasüregbe, ez annak a mellékhatása), és csak ülve tudtam aludni (sok párnával). Ez a néhány nap kellemetlen volt, de nem volt nagyon vészes. Utána már csak kicsit fáradékonyabb voltam pár napig, de nem nagyon zavart, otthon voltam, pihentem. Nem éreztem magam végig rosszul a 11 nap alatt, de azt mondták az orvosok, hogy minimum annyi ideig nem dolgozhatok, de ha nem vagyok jól, akkor maradjak otthon teljes két hetet.

2020. aug. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsanat, hogy beleszolok... Nalatok hogy vettek eszre az endometriozist? Veletlenul ratalaltak vagy nektek volt problematok? Ma lett egy olyan gondolatom, hogy nem lehetseges-e, hogy nekem is van.. A neten olvasottakbol ram csak az ervenyey, hogy egyuttlet alatt es neha utan faj alul a hasam, de lehet, hogy csak a mehszajamat erintjuk, nem tudom,kicsit aggodom. 19/L
2020. aug. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2. ugyanígy vagyok, nem ezekkel a tünetekkel, de ez a kérdés foglalkoztat most engem is, azóta tudsz frissebbet? 21L
2022. febr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!