Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állandó hüvelyfertőzés?

Állandó hüvelyfertőzés?

Figyelt kérdés
Januárban alhasi fájdalommal mentem nőgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy felfáztam és fertőzésem is van, amire kaptam gyógyszert. Rá egy hónapra megint kiújult a hüvelyfertőzés, megint kaptam gyógyszert. Márciusban szintén kiújult és ekkor már STD szűrést is csinált (mycoplasma és ureaplasma pozitív lett), kaptam antibiotikumot, de az antibiotikum után megint hüvelyfertőzésem lett. Ekkor már immunológushoz küldött, ahol kiderült, hogy gyenge az immunrendszerem, kaptam immunerősítőt. De aztán pár hét után megint hüvelyfertőzésem lett, amire 6 hétig tartó hüvelytablettákat kaptam, ami augusztus elejéig tartott. Most pedig a vége van, de megint érzem, hogy van valami fertőzésem.. bűzös, híg, sárga folyás. Már nem merek visszamenni az orvoshoz sem. Tud valaki valami megoldást, hogy végre egészséges legyek? Nincs párom, hogy tőle kapnék el valamit. És minden kezelés után használtam hüvelyflóra helyreállítót is. PCOS-em van, amire fogamzásgátlót szedek (tudom, hogy nem az a legjobb megoldása, de most nem az a lényeg). 19L
2020. aug. 29. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Pedig ez a sárgás folyás a szexuális úton terjedő fertőzések jellemzője. Nálam is gyakran ismétlődik a hüvelyi fertőzés, bár nekem mindig Candida. Menj vissza az orvoshoz mindenképp, figyelj jobban a higiéniára (még ha azt hiszed hogy tökéletesen figyelsz is).
2020. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az nem lehet, hogy nem volt hatásos az antibiotikum, amit a mycoplasmára és ureaplasmára kaptam?
2020. aug. 29. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Javult a helyzet tőle? Milyen antibiotikumot kaptál?
2020. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sumamed nevű antibiotikumot kaptam 2 csomaggal, ezek szerint nem javult, ha még most sem bírok rendbe jönni.
2020. aug. 29. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kell menned. De vegezzen negint tenyesztest kenetet nezzen. Ha pl kapsz antibiotikumot akkor mellette ha van gombad akkor az baromira elojon (pl candida de.mas is) vagy ha elotte nem volt akkor az antibiotikumos kezeles alatt konnyebben elkapod.

Az en nodokim amikor folyamatosan fertozesekkelkuszkodtem egyszerre adott bakteriumra (ami neked pozitiv lett aznem is baci) es gombara is es mellette tejsavas huvelykupot kellett hasznalnom.


Escherichia colira is nezed meg magad. (Vizeletbol tenyesztest is kellene kerned). Masreszt mehszajadon ne legyen seb...ha van az is okozhat szines folyast (ha kapsz kupos gyogyszert akkor az kimarhatja a huvelyfalat esaz is okozhat folyast szoval sokminden lehet).

A tangat felejtsd el. Valamk pamut alapu tisztasagi betetet probalj hasznalni es naponta tobbszor csereld. Ha lehet nagyvecezes utan mindig mosdj le alul (a nedves vecepapirkendoket felejtsd el helyette inkabb vizes torolkozo/vecepapir letorolgetes aztan szarazzal. Mindig elolrol hatrafele torold magad. Kiprobalhatod a cickafarkviragos es kamillaviragos ulofurdit is. Lavorba meleg viz es abba egy liternyi vavy fel liternyi tomenyviragfozet. Egymast koveto 3-4 nap. De tul forro ne legyen az ulofurdo mert art a petefeszkeknek.

Es meg egy fontos: sose ulj le a veceulokere ottahol azt tobben hasznaljak (akár csaladtag akkor se!!!) Es ha olyan tolcseralaku egybol.a vizbe csurgos/otyogtatos vecebe pisilsz...stb. akkor beleld ki elotte vecepapirral hogy veleten se csapodjon vissza viz(csepp) meg mas egyeb se. Elotte kicsit le is huzhatod es utana papir aztan vegezd a dolgod.

A doki elott ne szegyelld mgad.


Ha pcos vagy akkor esetleg cukorbetegseg? Olyankor is hajlamosabb a szervezet a huvelyfertozesre.

De a lenyeg hogy egyszer kuraljanak ki valamivel rendesen.


Nekem evekig E. coli keseritette meg az eletem. Aztan egy hosszasabb antibiotikum kura utan vegre eltunt.

2020. aug. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!

A hat hetes kezelés nekem is abból állt, hogy egyszerre kaptam baktériumra és gombára, plusz tejsavas hüvelytablettát. De sajnos az is csak egy ideig volt hatásos. A doki pedig azt mondta, hogy ez az utolsó megoldás.. ezért nem merek visszamenni.

Cukorbetegség nincs, már olyan vérvételen is voltam.

2020. aug. 30. 07:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos én is tanácstalan vagyok ezért követem a kérdést.

Március óta küzdök a kellemetlen panaszokkal ott lenn és nem bírnak kigyógyítani belőle.. először azt mondták gomba, mikor nem hatott a kezelés vettek kenetet akkor már hopsz nem is gomba hanem baktérium (straphyloccoccus vagy mi), arra kaptam antibiotikumos hüvelykrémet amitől végül TÉNYLEG gombám lett... majd nekem is alhasi fájdalom, amire azt mondták biztos felfáztam ezért kaptam arra gyógyszert. Amitől persze nem múlt el, elmentem urológushoz, az meg körberöhögött, hogy dehogy volt nekem felfázásom ha vizelési panaszom nem volt akkor ki van zárva!

Vissza a nőgyógyászhoz, újabb kenet, hmm hát ez most e.coli.... na itt döntöttem el, hogy elmegyek egy másik nőgyógyászhoz! Találtam egyet, most ismét kenetvétel történt de 3 hetet kell várni az eredményre :( Addig megőrülök :( Nekem nagyon nagyon viszket és ég lenn a hasi fájdalom mellé. És ahányszor kezeltek mindig rosszabb lett, pedig én is használtam hüvelyflóra visszaállító dolgokat...


Szóval ha nem is 100%-ban de elég hasonló a helyzetünk! :(

2020. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

+Szintén voltam cukorterhelésen nekem is negatív.


Amúgy ha valaki tud korrekt nőgyógyászt Bp-en ne tartsa magába!

Már bőven hat számjegyű összeget elköltöttem a vizsgálatokra és ott vagyok ahol az elején ha nem lejjebb :(

2020. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!