Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » (Életem első fogamzásgátlója)...

(Életem első fogamzásgátlója) Ha a ciklusom első napján veszem be, akkor még fogok abban a 5-7 napban menstruálni?

Figyelt kérdés

Általában 5-7 nap a mensim, nemsokára el fogom kezdeni a fogamzásgátló szedését.

Ha a ciklusom első napján beveszem, akkor azon a héten még fogok menstruálni?


Egyébként ha nekem sokszor nem egyértelmű a ciklusom kezdete, mert mondjuk néha 1-2 napig csak egy kevéske barnás pecsétlődés van, akkor azt nevezhetem a ciklusom első napjának, vagy várjam meg a rendes vért?


2020. szept. 11. 06:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogsz még menstruálni, igen. Annak, ami amúgy kijönne ki kell jönnie.

A következő ciklusban lesz kevesebb a vérzés, hiszen nem fog annyira megnövekedni a méhfal vastagsága.


Akkor kezd szedni, amikor először tapasztalsz bármilyen vérzést, legyen az piros, barna vagy rózsaszín.

2020. szept. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

nem egységes az orvosok álláspontja sem. van, aki azt mondja, hogy szedd be rögtön az első napon, van aki azt, hogy hagyd egy kicsit "kivérezni" magadat és csak a második-harmadik napon kezdjed szedni.


sztem dönts kedvedre és tekints úgy arra a hónapra, hogy nem feltétlenül vagy még védve. aztán a következő hónap már automatikusan úgyis hozza magát.

2020. szept. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Az orvosom azt mondta, hogy a ciklus első napján kezdjem, de minden le lesz írva a betegtájékoztatóba, úgyhogy nem húzza az időmet :D

A tájékoztatóban az állt, hogy a ciklus első napján szedjem be, és máris védve vagyok. Vagy pedig bevehetem a 4-7 közti napon is, de akkor kiegészítő védekezést kell alkalmazni.

2020. szept. 11. 07:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a nogyogyaszom azt ajanlotta anno, hogy az elso honapban meg mindenkeppen hasznaljunk kiegeszito vedekezest, biztos ami biztos. Egyebkent valoban ved mar az elso honapban is, de valahogy en is igy ereztem biztonsagban magam.
2020. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!