Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mell uh értelmezés? Eredmény...

Mell uh értelmezés? Eredmény hozzászólásban.

Figyelt kérdés
Ultrahang mell

2020. szept. 11. 17:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Mell uh értelmezés?

Jobb emlőben csomót tapintottam ki és UH vizsgálatra jelentkeztem.

Eredményem a következő, kérném segítségeteket az értelmezésben.

Az m.k.o. emlő normális, mirigyes echoszerkezetű, kp. Echogenitasú. A jobb emlő areola mammilae mellett, lateralisan 8-9 óra iranyában mutatkozik a subcutisban mintegy 3-8 mm-re a bőrbfelszín alattkissé echoszegény, eléggé jól körül határolt, de nem szabályosan kerek, inkább szolid képlet 3,2x5,3 mm átmérőkkel.

Color, power Doppler vizsgalattal az echoszegény képletben fokozott vascularosatio nem található. Ductustágulat vagy cysta nem található. Detektálható kóros meszesedés nem található. Axilliaris régiók szabadok.

3 hónap múlva kontrollra kell mennem. Vagy panaszok esetén.


Köszönöm

2020. szept. 11. 17:59
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell aggódni, a bőrfelszín alatt van közvetlen jól körülhatárolt képlet, melynek nincs számottevő vérkeringése, tehát nem daganat, nem cysta, talán egy mirigy lehet, de azt majd a kezelőorvosod megmondja.
2020. szept. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ultrahangos nem gondolja daganatnak, mert akkor nem azt mondta volna, hogy 3 hó múlva kontroll. Nem lehet tudni mi ez, 3 hónap múlva újra meg kell nézni.
2020. szept. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi volt a véleményben a lelet végén? Fibroadenoma is lehet, de minden bizonytalan képletet még szokták szúrni, mintát venni. Hol voltál ultrahangon?
2020. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem volt több ráírva.

Ez a teljes lelet.

2020. szept. 24. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!