Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagy méretű cystát találtak a...

Cäsper kérdése:

Nagy méretű cystát találtak a petefészkemben. Hasonló eset esetleg? Infók lejjebb.

Figyelt kérdés
Hasi uh-n találtak egy 202x97x198 mm egyrekeszű solid cystikus képletet, benne 34x24 mm solid rész. Vasc. nincs benne. Jobb petefészek 46x25mm. Petefészek eredetűnek mondták és a solid rész miatt tumormarkeres vérvizsgálatot kértek. Volt már valakinek ekkora cystája? Nem jártam szűrésre de pár éve jelezték egy hasi uh-n, hogy van egy 3x3 cm-es cysta a jobb petefészkemben. Lehetséges, hogy az nőtt ekkorát? Mire számítsak? Holnap megyek vérvételre te totálisan kikészültem idegileg mióta tudomásom van róla... Tüneteket sosem okozott, most is egy tapintásos rutinvizsgálat során vették észre. Se fájdalom, se menstruációs zavarok nem jelentkeztek. Mióta tudom, hogy ott van azóta random érzek fájdalmat a környékén de ez már gondolom pszichés is lehet. Fontos lenne egy sorstárs véleménye, mert semmi konkrétat nem találtam a neten és az orvos is csak annyit mondott, hogy rosszabb a helyzet mintha sima folyadék lenne benne ezért kell a vérvizsgálat de valószínűleg úgyis megműtik.

#petefészek #nagyméretű cysta
2020. szept. 17. 23:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A nővéremnek volt, de nem ilyen hatalmas. Neki úgy derült ki hogy egyik nap hirtelen a semmiből annyira elkezdett görcsölni hogy összeesett és a mentők vitték el.

Megműtötték és csonkolták a petefészkét.

Sajnos többet nem tudok, velem nem történt hasonló, de ha ilyen hatalmas akkor valószínűleg azt a petefészket nem csak csonkolni kell hanem eltávolítani. Elképesztő hogy kb 20 centis és nem okozott gondot :O

A műtét után kb 2-3 éjszakát kellett a kórházban töltenie, ne aggódj, rutin dolog és nem lesz semmi baj! Még szerencse hogy páros szerv, a műtét után gyereke is lehet még ha szeretne.

A legfontosabb hogy legyen jóindulatú, én nagyon drukkolok!

2020. szept. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha el is kell távolítani se érdekel igazából, csak ne legyen rosszindulatú. A háziorvos azt mondta még lehet dermoid cysta is, nem kell megijedni. Arra gondoltam, hogy ha ez rosszindulatú lenne akkor biztos lennének egyéb tünetei mint a rohamos fogyás, kimerültség stb, illetve nem 4-5 év alatt nőne ennyit hanem kevesebb... Inkább az a jellemző, hogy nehezen fogyok és mióta fogamzóképes vagyok folyamatosan súlyproblémákkal küzdök. Azt olvastam, hogy a jóindulatú elváltozások viszonylag gyakran extrém nagyra nőhetnek és, hogy esetleges PCOS következtében keletkezett cysták is nőhetnek nagyra megfigyelés és kezelés nélkül. Nem tudom mit gondoljak de múlt hét kedd óta ki vagyok készülve a folyamatos bizonytalanság és az eddig látott orvosok közömbössége és megnyugtatni nem akarása miatt.
2020. szept. 17. 23:53
 3/22 A kérdező kommentje:
Laparoszkópos vagy laparotomiás műtét volt egyébként?
2020. szept. 17. 23:57
 4/22 anonim ***** válasza:

Laparoszkópos volt.

Igen, ennyi idő alatt már lettek volna jelek, meg valóban a jóindulatúra jellemző hogy hatalmasra tud nőni, és nagyon lassan. A rosszindulatú gyorsan tarol.

2020. szept. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Az orvosoknak meg gusztustalan a hozzáállása... Egyrészt annyival magasabbrendűnek képzelik magukat hogy úgy gondolják, felesleges kommunikálni mert a "pórnép" úgysem értené egy szavukat sem, másrészt Magyarországon hadititok hogy mi van az emberrel és hogy mi fog vele történni, vagy mire számíthat.
2020. szept. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

A legelkeserítőbb valóban az orvos hozzállása volt... Az uh-n voltak egyedül normálisak de ők meg sokat nem tudnak mondani meg a sokktól nem is nagyon volt kedvem kérdezni. Az orvos és a kedves nővér egyébként nekiállt azzal foglalkozni miközben sikerült rosszul levenni a véremet, hogy minek kell ennyi tetoválás és ennek mi értelme, stb... Holnap megyek magánba erre a tumormarkeres vérvételre, ha már államilag már egy vérvétel se működik...


Azért kicsit megnyugtattál azzal, hogy alátámasztottad az infómat a jóindulatúról. Az orvosnak mindössze annyi volt a megnyugtatás, hogy hát kell a markeres vizsgálat, mert ez lehet rosszindulatú DE nem gondolná a korom miatt. Hát nem nyugtatott meg...

2020. szept. 18. 00:43
 7/22 anonim ***** válasza:

Mintha lenne közük a tetoválásaidhoz...

Magánban talán kedvesebbek is lesznek, legalábbis az eddigi tapasztalataim szerint. Ha nyílik a pénztárca az nekik elég ok hogy normálisan bánjanak az emberrel.

Azért jó hogy megcsinálják, mégiscsak jobb tudni hogy mi van. Vagy megnyugszol vagy felkészülsz lelkileg. De biztos megnyugszol, rendben lesz! :)

2020. szept. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden voltál? Szerintem én csináltam az ultrahangot :)

Első körben nem gondolnám rosszindulatúnak. Egyrészt ha egy rosszindulatú daganat ekkorára megnő, akkor általában van mellette hasi folyadék is, úgy emlékszem, az nem volt. Az a szolid rész kicsit gyanús benne, de mivel nem volt benne véráramlás, valószínűleg jóindulatú a történet. Persze biztosat sajnos csak a szövettan fog mondani.

Dermoidnak nem gondolnám, az nagyon jellegzetes képet ad, nem így néz ki.

Szóval probálj meg megnyugodni!

Sajnos a műtétet biztosan nem kerülöd el, és az is benne van a pakliban, hogy laparoszkóppal nem tudják eltávolítani.

Majd ha meglesz a tumor marker eredmény, írd meg. Van egy nagyon hasznos kis kalkulátor, ami megmondja, hogy nagy eséllyel jó vagy rosszindulatú.


Ha nem te vagy, akire gondolok, akkor bocsi :)

2020. szept. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igen, Szegeden voltam. :)


Nem volt hasűri folyadék valóban, és a környető szervek is rendben vannak a látottak alapján.

Nagyon köszönöm a válaszod, már ott helyben is te voltál az egyetlen akinek egyáltalán a jelenléte megnyugtatott...


Nem akarom minősíteni a többieket akikkel találkoztam de a te hozzáállásod tényleg példaértékű, nem tudom eléggé megköszönni.

Mindenképp írok, hogy mi az eredmény, nagyon köszi a segítséget. :)

2020. szept. 18. 08:23
 10/22 A kérdező kommentje:

Közben hívtuk őket és kiderült, hogy mégis jó és az egyik eredmény már megvan amit kerestek de konkrétat nem mondott. Ha megvan írok ide mindenképp. Hétfőn kell hívni őket és a prof. majd megnézi.

Remélem vele jobbak lesznek a tapasztalataim.

2020. szept. 18. 08:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!