Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja az állandó...

Mi okozhatja az állandó mellfájdalmamat?

Figyelt kérdés

A negyedik ciklus óta figyelem meg, hogy a jobb mellemben cikluassal változó méretű és érzékenységű csomók vannak, minden oldalról,mindig ugyanott.

Már a második alatt beszéltem a nőgyógyásszal, aki javasolt egy orvost, elmentem ultrahangra, ahol nem látott semmit.

Mindkettő azt mondta, ami fáj, az általában nem ártalmas.

Nekem gyakran egy ölelés is kellemetlen...

Van a ciklus során, mikor a másik mellem is fáj, de abban nincsenek csomók.

Az előbb felemeltem a karomat és arra is fájt...

Nővérem barátnőjét hasonlóképp küldték haza pár éve. Már nem él....

Mi az, ami belefér a normálisba? A helyemben milyen orvostól kérnétek milyen vizsgálatot?

Magán mammográfia?


Nem szedek fogamzásgátlót. 35 vagyok.



2020. okt. 2. 16:14
 1/2 Simike66 válasza:
Szia, egy lány ismerősömnek régebben vérrög volt az egyik mellében, amire aztán műtötték (20 év körül volt akkor, tehát fiatalkorban is simán lehet). Nem vagyok orvos, de felteszem h ez akár okozhat fájdalmat, főleg ha azt mondod h a ciklusonként változó méretű és érzékenységű, ez azt sejteti, hogy a változó véráramban mozognak az erekben. De mondom, ez nyilván nem diagnózis, csak elsőre ez jutott eszembe. Szerintem a mammográfiát is érdemes lenne megcsináltatni, a szokatlan csomók mindig utalhatnak jóindulatú daganatra, kezdődő problémára. A kar emelése árulkodónak tűnik, ismerek olyat, akinek rosszindulatú melldaganata volt, és amikor műtötték, a felkar, hónalj tájékáról is távolítottak el csomókat, lehetnek összefüggések. Mindezt nem azért írom hogy aggódj, csak próbálok valami használhatót mondani. Csodálkozom azért, hogy a nőgyógyász elintézte annyival.
2020. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Voltam mammográfián, nem láttak semmit. 1 hete végre nem fáj, csak van ott valami.

2020. nov. 8. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!