Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hirtelen fellépő pecsételő...

Hirtelen fellépő pecsételő vérzést mi okozhat? Lelki hátterű vagy komolyabb bajt jelezhet?

Figyelt kérdés
Sosem volt problémám a ciklusommal (teljesen "tankönyvi példa", 28 naponta, 5 napig tartó), de az elmúlt pár hónapban tapasztaltam néhány szokatlan dolgot. Tavasszal 1-2 alkalommal volt olyan, hogy a tényleges vérzésem előtt 1-2 napig volt gyengébb, világosabb vérzés, majd 5 napig a "rendes". Ez 1-2 eset után el is tűnt, nyáron ugyanolyan volt minden, de most ősszel azt tapasztaltam, hogy szeptember 30-án és október 3-án hirtelen minimálisan vérezni kezdtem (pár óráig, utána elmúlt teljesen), úgy, hogy a következő menstruációm csak október 15-én esedékes. Hozzáteszem, hogy iszonyúan stresszes időszakom van, mondhatni az egész évre vonatkoztatva, így bízom benne, hogy csak lelki eredetű. Érdemes ezzel orvoshoz fordulni, jelezhet komolyabb bajt?

2020. okt. 5. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges, a következő rákszűrésen beszéld meg az orvossal. Az, hogy lassan indul be a menstruáció, vagy az október 15-höz visszaszámolt ovulációs vérzés is teljesen normális.
2020. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csak azért bizonytalanodtam el, mert sosem tapasztaltam még ilyet, így kicsit megijedtem. Köszönöm a választ. :)
2020. okt. 5. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!