Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok/Nők ti használtok...

Lányok/Nők ti használtok betétet ha sok hüvelyi folyásotok van?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos sok folyásom van és kénytelen vagyok betétet hordani, mert nélküle átázna a bugyim ami nem kellemese. Itthon meg nem hordok semmit, mivel itt nem számít ha átáznék esetleg. Titeket nem zavar az, hogy betétet kell használnotok menstruáción kívül is? Én legtöbbször ezt a kicsi és nagyon vékony betétet használok, de évek alatt sokat próbáltam ki és néhánynál igen viszketett ott lent. Valamelyiknél meg nem. Meg nem tudom pontosan, hogy a tisztasági és egészségügyi betét melyik melyik? Csajok ti milyen vékony betétet használtok, amit alig lehet észrevenni és egyáltalán nem viszket tőle? Meg tartós, tehát nem ázik át a folyástól. Holnap megyek vásárolni és kéne már betét, melyiket ajánljátok ami nektek is bevált? Meg intim tusfürdőt is kéne, mert nélküle bármennyire tartják sokan haszontalannak, nekem mindig tisztaság érzetet adott, persze nem mindegy melyik fajta! Szóval ebből is kérnék ajánlatokat, ti melyiket veszitek és sokáig tart a frissesség tőle? Wc papírt is kéne vennem, mert ami most van az eléggé kemény és felsért. Ebből szeretem az illatos fajtákat, melyiket ajánljátok? Sparba mennék, szóval olyanokat mondjatok amiket itt is megtalálok :).

2020. okt. 7. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem, inkább hordok sötét vagy mintás ruhát (honaljnal detto) vagy lazát, szoknyát, farmerben se megy at mint hogy ilyen muanyagban ücsörögjek
2020. okt. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Előszöris, nincs semmi fertőzésed?

Ha nincs akkor nincs nagy baj.


Nekem nem sok a folyàsom de minden nap hasznàlok tisztasàgit.


A rendes betét az amit menszeszkor használsz. Ezt biztosan ismered. Always 1es a normàl, 2es a hosszú, 3as az éjszakai. Ezek a számok rajta vannak, a méretet jelölik.

De nem hiszem el hogy nem tudod.


A tisztasàgi, kisebb, vékonyabb, jóval kevesebb folyadékot fog fel.

Ebből is van egész pici, van hosszabb.

De van interneted.beírod és szàz félét találsz.


Az hogy te melyiktől viszketsz azt neked kell kitapasztalni.

Ne illatosat vegyél, az sokszor irritàl.


Én always to go tisztasàgi betétet használok. Ez kicsi, nekem elég. Nem illatosat, de van illatosított fajtàja is.

Neten olvasgass.


Intim mosakodót Lactacid feminàt használok, szeretem. De jó a Nivea is, azt ritkàbban làtok.


Spàrba nem jàrok, dm, rossman.. Ott biztos van és szerintem olcsóbb is.


WC papírt Zewat szoktam 3 rétegűt. Ha hajlamos vagy a viszketésre nem ajànlom az illatosat.

2020. okt. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Szülés óta kicsit inkontinens maradtam, ezért én már nem merek tisztasági betét nélkül lenni. Elég egy tüsszentés, de néha az is, ha kicsit feszül a hólyagom.

Én a Carefree tisztasági betétjét használom, azt hiszem a 2 vagy 3 pluszosat. Viszont van egy elviselhető, de kicsit kellemetlen hüvelyégés érzésem, amiről épp ma gondolkoztam, hogy a betéttől lehet. De szerintem nem a Carefree-től elsősorban, hanem a menzeszhez használt Always-től. Megpróbálom megfigyelni jobban, de menzesznél erősebben éreztem az irritációt és nekem is viszketett picit és égett kívülről is.

Mindkét betét nagyon jó arra, amire való, nem szoktam átázni.

Odalent nem használok semmilyen szappant. Egyszer akartam nagyon higiénikus lenni és megmostam folyékony szappannal, attól lett egy brutális hüvelygomba fertőzésem, mert nyilván annyira antibakteriális lettem, hogy el tudott szaporodni a gomba. Azóta inkább nem piszkálom a hüvelyflórámat, max. időnként 1-2 probiotikumos hüvelykapszula. Sima vízzel tökéletesen lehet tisztítani azt a területet.

2020. okt. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

3as,se szappannal se folyékony szappannal nem mosunk intim területet.

Ezt szerintem a 16 évesek is tudjàk. Erre való az intim mosakodó.

Egyébként szerintem nem véletlen hogy menszeszkor jobban érzed az irritàciót. Gomba vagy bakteriàlis fertőzésnél is menszesz alatt felerősödik.

2020. okt. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

az intim mosakodok nagy resze is kinyirja a florat, a huvely egy ontisztito szerv, es ha egeszseges, akkor magat tisztitija, eleg langyos vizzel megmosni.


egyebkent en ugy tudom, hogy a rendszeres betethasznalat sem egeszseges, mert nem szellozik, es ez is okozhat fertozest.

ha sok a huvelyfolyasod, erdemes lenne elmenni nodokihoz, lehet hogy valamilyen enyhebb fertozes, es emiatt ez az egyetlen tuneted.

2020. okt. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem is ez van regota volt hogy viszkettem is de tobb nogyagyasz is vett kenetet, elkuldte laborba de sose mutattak ki semilyen fertőzést. megborult ph is okozhatja, erre ezt hasznaltam: protexin gynophillus

amugy meg hasznalj carefree flexiformot

2020. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Laylah ***** válasza:
90%
A kérdező tuti valami fetisiszta, de az biztos, hogy nem nő. Persze, rendszeresen használ minden terméket, de egy sem jó, mindenre, még egy mezei wc papírra is ajánlatot kér, ez nem lehet igaz. Mint ahogy az sem, hogy nem tudja a különbséget a tisztasági és az eü. betét közt. Persze intim mosakodót is használ, mert az milyen jó, de mégsem jó, ajánljatok neki valamit. Fogkefét és sót nem kell ajánlani? Esetleg szemeteszsákot?
2020. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is pasi a kérdező, és nem 100as
2020. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!