Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet valami bajom ha PCOS-...

Lehet valami bajom ha PCOS- em van és nem tartom a diétát?

Figyelt kérdés
Nem mondta az orvos hogy kellene diétáznom. A súlyom tökéletes és elég fiatal vagyok ezért a gyerekvállalás szóba sem jöhet. Egészségesen próbálok táplálkozni és csak vizet inni de nem fogom tudni teljesen elvenni magamtól a cukrot meg ezeket. Persze figyelek rá de mivel suliba járok és menzán eszek. Lehet valami baj ha nem tartom be? Voltam vércukros terheléses mérésen és mindent jónak talált. Csak a mensim ami nem jó de arra kapok gyógyszer és a D vitamint is szedem.

2020. okt. 7. 12:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mennyire durva PCO? Meg miből állapította meg az orvos,hogy az vagy?
2020. okt. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Menstruáció elmaradása miatt elmentünk orvoshoz mert 3 havonta jött meg valamikor fél évig nem volt.
2020. okt. 7. 12:04
 3/17 A kérdező kommentje:
csinált ultrahangot és ugye lehetett látni
2020. okt. 7. 12:06
 4/17 anonim ***** válasza:

Más tüneted akkor nincs is , igaz? Pl hajhullás, pattanásos bőr, szőrösödés.

Vércukor vizsgálaton csak vércukrot néztek vagy inzulint is?

2020. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Annyi a tunetem h zsiros a borom de semmi mas tunetem nincs es azt nem tudom h neztek e inzulint :((
2020. okt. 7. 12:57
 6/17 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tobb pontos cukorterhelest kellene csinalni, ha esetleg erre nem emlekszel, vagy nincs meg az eredmeny, akkor mindenkeppen el kene megint menni. PCOS melle gyakran tarsul IR is, es azt jo ha idoben felismerik, de persze nem mindenkinel van jelen. Es mi lesz, akkor, ha kezeletlen marad a betegseged? Egyreszt, nagyon nehezen, vagy egyaltalan nem fogsz teherbeesni, es ha meg nincs, akkor kialakulhat IR, majd pedig ebbol cukorbetegseg. Es mindezek mellett elobb-utobb jelentkezhet elhizas, pajzsmirigy gondok, es meg ki tudja mi. Szoval foglalkozni kene vele, mert oke, hogy most fiatal vagy es jol erzed magad, de 10 ev mulva valoszinuleg rosszabb allapotban leszel.
2020. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Minden eredményem jo nincs IR
2020. okt. 7. 16:24
 8/17 A kérdező kommentje:
Jó rendben csak itthon nagyon nem akarják nekem hogy diétázzak
2020. okt. 7. 16:25
 9/17 A kérdező kommentje:
Csak annyi a kérdésem hogy oké csökkentem a cukrot de nem fogom tudni teljesen elvonni megamtol
2020. okt. 7. 16:32
 10/17 anonim ***** válasza:
De ki nem akarja? Igazabol szerintem ebben az esetben boven eleg lenne, ha kerulned a cukrot es a feher lisztes dolgokat, bar nem vagyok dietetikus, de en igy csinalnam. Sok-sok zoldseg, koretnek peldaul bulgur, kuszkusz, barna rizs, edesburgonya. Fozz kulon magadra, semmibol nem all ha peldaul anyukad csirket csinalt, es te melle nem az olajban kisutott krumplit eszed, hanem csinalsz kulon csak magadnak egy kis barna rizst, parolt zoldseget. Ha ezeket a dolgokat csak te eszed, es mondjuk nem a 6 tagu csaladbol mindenki, akkor nem jon ki sokkal dragabbra, ha ez a baj.
2020. okt. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!