Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes lenne kipróbálni a...

Érdemes lenne kipróbálni a tampont?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sportoló, de általában erős vérzésem van. Tetszik a gondolat, hogy sokkal diszkrétebb és nem kell attól félnem, hogy esetleg át üt a nadrágomon. Arról lemondtam, hogy éjszakára is tampont használjak, de napközbeni használata nagyon elgondolkodtat...

Mit gondoltok, érdemes kipróbálni? Ha igen, mekkora méretűvel kezdjek?

24/L



2020. okt. 7. 20:49
A kérdező szavazást indított:
Próbáld ki
Inkább ne
34 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Minivel. De ahhoz tegyel be betétet is. Ha megszoktad jöhet a normál. Persze hogy érdemes éjzakára is sokkal kényelmesebb. Obt vegyél azon van olyan bevonat amitől jobban csúszik. Drágább de ne sajnáld rá a pénzt meg az olcsók vacak minőségűek én méhazáksebet kaptam tőlük mert belémragadtak. Az obtól sosem volt problémám. Nem vagyok érdekelt a dologban szóval nem azért reklámozom. :D
2020. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy nehez elhinnem, hogy 24 eves vagy, es meg sosem probaltad ki :D Egyebkent pedig nem egy nagy cucc, hasznalni is konnyu, hajra. Amig szuz voltam, addig en minit hasznaltam, nagyobb nem fert be, azota pedig normalt (Ob) hasznalok a mai napig.
2020. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki és majd eldöntöd hogy melyik a kényelmesebb
2020. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Próbáld ki ha érdekel, ártani nem árt ha betartod a higiéniás szabályokat.

Nekem nem jött be mert egyrészt nem tudom ellenőrizni pl pisilésnél hogy mennyire van teli, a betétnél ugye rögtön látom. Plusz sokkal gusztustalanabbnak tartom mikor megfogod a zsinórt, kihúzod és vagy hozzá kell érned a véres végéhez hogy ne legyen röppályája, vagy hagyod kilengni és ki tudja mihez ér hozzá a kihúzás közben. És amikor becsavarod a vécépapírba, akkor is olyan lesz a kezed (tudom hogy vannak akik csak úgy bedobják a szemetesbe a véres tampont meg a betétet is de az szerintem gusztustalan hogy ott virít, akárki kinyitja a szemetest hogy bedobjon valamit) a betétnek meg ugye csak a belseje véres, szépen össze lehet hajtani és úgy becsavarni a vécépapírba.

Ráadásul ugyanúgy át tud ütni a nadrágon ha nem cseréli időben az ember, sőt, még könnyebb is így járni amiatt amit írtam, hogy nem látod mennyire van tele.

2020. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó te valamit nagyon rosszul csinálsz :) soha életemben nem fogtam meg a használt tampont csak a madzagot. Nem lengett ki soha :D soha nem áztam be vele. És simán lemegy a wcn ha nincs szemetes a klotyóban nem kell kínlódni vele mint a betéttel. Valamint nem érzem hogy egyáltalán menstruálok a betéttel meg ülök a vérben egesz nap és mindenem olyan lesz alul meg rámszárad. Na az igazán undorító még szaga is van. 20 éve csak tampont használok. Nekem megváltás volt.
2020. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Márpedig ha valami egy madzagon lóg, annak van kilengése.

Vécébe soha nem dobnék nem odavaló dolgokat, a higiénia pedig alap, menstruációkor nyilván naponta többször tisztálkodik az ember hogy komfortosan és frissen érezze magát, tampontól vagy betéttől függetlenül 🤷‍♀️

Én is mondhatnám hogy te nagyon rosszul csináltál valamit a betéttel mert soha nem száradt rám és szaga sem volt soha, de szerintem tök értelmetlen belekötni egymás tapasztalataiba.

2020. okt. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ajajj, tampont sem huzunk le a wc-n! Es amugy meg wc papirba kell csomagolni, es ugy kidobni :) Nincsen semmi baj a tamponnal, szerintem sokkal kenyelmesebb mint a betet, en betetet utalok cserelni es hasznalni, nem szeretek ranezni. Ha atazol vele, akkor atazol, persze, hogy meglatszik a nadragodon, mint ahogy betetnel is. Ki kell tapasztalni az elejen, hogy neked hany orankent kell cserelned, es ennyi.
2020. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 😊


#2, még sosem próbáltam ki, mert valahogy nem is annyira hallottam róla, meg mindig azt mindták nekem hogy "nem egészséges" de most kezdett el foglalkoztatni a gondolat, hogy talán vàlthatnék tamponra, ki szeretném próbálni😊

2020. okt. 7. 21:53
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

6. Iskolában megmondod hogy tisztálkodsz egész nap plusz torna óra? Munkahelyen sem lehet jobb a szitu.

Idegen helyen ha tojnak a szemetesre akkor így jártak és lehúzom. Biztos nem fogom zsebre vágni.

2020. okt. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
9es te aztán tiszta lány lehetsz 🤢🤢🤢
2020. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!