Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ultrahangot csak...

Petefészek ultrahangot csak nőgyógyász végezhet?

Figyelt kérdés
PCOS kiderítése miatti ultrahang. Végezheti más orvos is pl. radiológus vagy muszáj nőgyógyász? Nincs semmi nőgyógyászati panaszom, csak PCOS-re utaló tünetek. Csak meg kellene nézni, hogy van-e petefészek ciszta.

2020. okt. 16. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Azt nem tudom, hogy mas csinalhatja-e, de szerintem jo, ha nogyogyasz csinalja, mert o ert hozza, lehet, talal olyan elvaltozast, amit masik orvos nem venne eszre. Egyebkent meg ha mar ott vagy ( es regen volt), egy rakszurest is lehet csinaltatni, es akkor mindent letudsz egyben.
2020. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Édesanyám petefészek cisztáját urológus vette észre egy vesét érintő vizsgálat során. De azért egyetértek azzal, hogy jobb, ha nőgyógyász vizsgál.
2020. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne magadat akard diagnosztizálni! Ezt endokrinológus, illetve nőgyógyász irányából érdemes megközelíteni. Egyáltalán milyen tüneteid vannak?
2020. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem magam akarom diagnosztizálni... Endokrinológus mondta, hogy valoszínű PCOS és kell petefészek ultrahang. Innen ered a kérdés. Amúgy meg orvostanhallgató vagyok, én is tudok ezt azt.

Tüneteim a rendszertelen menstruáció, magas tesztozteron ami miatt hull a hajam.

2020. okt. 16. 18:35
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Az nagyon szomorú, ha orvostanhallgatóként nem mersz elmenni a megfelelő szakorvoshoz, és ha szerinted a rendszertelen menstruáció nem nőgyógyászati probléma.
2020. okt. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ki mas nyulna fel a huvelyedbe? A hasi ultrahang nem olyan jol mutatja.
2020. okt. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!