Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi határozza meg azt hogy ki...

Mi határozza meg azt hogy ki görcsöl menses alatt? genetika vagy más is szerepet kap ebbe? mit tesztek amikor már aludni se tudtok annyira görcsöltök?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

sok minden befolyásolja, hogy valaki görcsöl vagy sem pl. stressz, étkezés, életmód, sportol-e, életkor stb.

nekem a melegítőpárna vállt be a legjobban. derekamra és a hasamra is teszem felváltva és olyan mintha gyógyszert vettem volna be.

2010. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Genetika leginkább. Emellett részt vehetnek benne bizonyos lelki tényezők is. (pl nőiesség elutasítása tudattalanul, stb)

Szedni kell menses előtt ún. nem szteroid gyulladásgátlókat (pl cataflam, apranax, algoflex),kb 3 napig, akkor nem fogsz görcsölni.

2010. aug. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És igen, ahogy az előttem író mondja, a melegítőpárna a pocira nagyon jó. Vagy egyszerűen 1 kg sót melegíts fel, kispárnahuzatba be és azt a pocidra.
2010. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. aug. 9. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:

évekkel ezelőtt szedtem apranaxot, de nem igazán használt. most az orvosom megint írt fel nekem, mondta, hogy ezeket a gyulladásgátlókat érdemes már 4-5 nappal a menstruáció kezdete előtt elkezdeni szedni, különben tényleg nem sok hasznuk lesz. (én azelőtt max. 1-2 nappal kezdtem szedni)

persze azoknak előnyük van, akiknek már beállt napra pontosan a menzeszük, így tudják, mikor kell elkezdeni szedni a gyógyszert.

ezek a gyógyszerek egyébként blokkolják az úgynevezett prosztaglandin-szintetáz enzimet, amik a méh falában termelődnek, és a szörnyű görcsökért is felelnek. (ezt mondta nekem az orvos.)


egyébként én is szörnyen görcsölős vagyok, előző hónapban az ügyeleten kötöttem ki. megint mondták, hogy menjek el nőgyógyászhoz, és hogy eddig miért nem tettem ezt meg, mert biztos valami szervi elváltozásom van. persze nincs, amit eddig is tudtam már (korábban kórházban kötöttem ki, ahol ultrahangoztak, de semmit se találtak).


sajnos együtt kell élni vele. most reménykedem, hogy használni fog az apranax, illetve elfogom kezdeni ehónaptól a fogamzásgátló szedését.

2010. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!