Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 hetes menstruáció folyamatos...

2 hetes menstruáció folyamatosan?!

Figyelt kérdés

Tavaly kezdődött a problémám. 2-3hetig húzódott el a menstruációm először, mire tudott fogadni a nőgyógyászom. Adott verzescsillapitot és más gyógyszert is. Azóta 3x menstrualtam (közben mindig kimarad pár hónap). Mindig gyógyszerrel állt csak el a verzes. Augusztusban kerestem új orvost, ő elküldött kivizsgálásra, kiderült, hogy cukorbeteg vagyok és a pajzsmirigyem alulműködik. Erre szedek gyógyszert azota. Augusztus óta most jött meg először, de a 7.napon vagyok és még mindig baromi erős a verzesem, szóval tudom, hogy jovoheten megint doki a vége.

Érdeklődnék, hogy más is járt-e így illetve mi okozhatja ezt szerintetek, hogyan lehetne véget vetni neki :(

Az új orvosom nagyon jó, remélem jövő héten kapok rá választ tőle, de iszonyúan félek, hogy gyogykaparas lesz a vége...


2020. okt. 31. 14:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és azt hozzáteszem, hogy nincsenek cisztaim ill. a rakszuresem is jó lett.
2020. okt. 31. 14:32
 2/11 anonim ***** válasza:
Én vereztem 2 hónapig egyfolytában, gyógyszerrel kellett elallitani. Nekem hormon zavarom volt, mert sokáig szedtem fogamzásgátlót
2020. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A gyógykaparás mutatja meg mi az oka a vérzésnek. Mennyi idős vagy? Ha fiatal akkor hormonzavar okozhatja. Ha idősebb, akkor komolyabb is lehet. Nekem 40 évesen méhtestrák okozta.
2020. nov. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elküldött az orvos kivizsgálásra augusztusban, ott derült ki, hogy cukorbeteg vagyok plusz pajzsmirigyes. Viszont az összes többi hormonértékem jó volt.

Ez végül is akkor nem hormonzavar,ugye?

26éves vagyok egyébként.


Én 3-4éve nem szedek már fogamzásgátlót, mert híztam tőle és ahogy abba hagytam minden visszaállt egészen tavalyig.


#3-as válaszoló: lehet hogy buta kérdés, de azt az éves rákszűrés nem tudja kimutatni?

2020. nov. 2. 10:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként jövő hétre kaptam időpontot.
2020. nov. 2. 10:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudja kimutatni, mert az a méhnyakról veszik le, ez pedig a méhen belül van a nyálkahártyán. Nekem teljesen jó volt a mütét előtt 1 héttel is a méhnyakszűrésem. De mivel a méhen belül van, ezért sokkal jobb, mert nem terjedhet úgy. Nálad szeri tem hormon probléma lehet.
2020. nov. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Képzeld, azóta is szinte folyamatosan menstruálok, 1-2napos megszakításokkal.Két magánorvosnál is voltam, de sokra nem jutottak sajna. Annyi, hogy a hormonpanelem rendben van, adtak gyógyszert, de az meg semmit nem ért.

Szerdán megyek egy új orvoshoz, neki felhozom, hogy ezt már nem bírom (erőtlen vagyok, tiszta pattanás stb..) és ha kell (persze nem vagyok én orvos), de akkor essünk túl a gyógykaparáson és nézzük meg, mert itt kizárt, hogy minden oké legyen. De nagyon kivagyok már :(


Nem akarok indiszkrét lenni,de: nálad kivették a méhedet egyből, vagy más kezelés játszott?

2021. jan. 2. 15:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Az eü kaparás kimutatta a bajt, így 2 héten belül meg is műtöttek. Azt mondta a doki hogy 1honapon belül, jó ha van műtét, mi mondtuk, hogy minél hamarabb legyen. De mivel elején el lett csípve, így nem kellett más kezelés kapnom hál istennek. Mindenképp járj utánna, mert ez nem normális, és csak a küret mutatja meg mi az oka.
2021. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Mi újság Kérdező? Sajnos hasonló problémával küzdök, de így hetek óta vérezve még nem mentem el nőgyógyászhoz,mert így úgysem tud megvizsgálni. Vagy mit tud így tenni? Különben nincs is nőgyógyászom olyan rég voltam már... nyilván nem fogok sokáig várni ha nem múlik. Köszi a tájékoztatást!
2021. jan. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Különben az "1-2 napos megszakításokkal" alatt úgy érted, hogy teljesen elmúlik? Nekem is volt pár nap "szünet" az első hét (múlthét) után,de az alatt is barnáztam, aztán ma megint megjött, így vagyok most a második hétnél. De úgy, hogy január elején már megvolt. Tehát ebben a hónapban ez így a 3. Viszont január első hete után nem volt barnázás. Azzal "csak" annyi volt a gond, hogy egy héttel hamarabb jött. Bocsi ha kusza voltam, csak próbálom összehasonlítani. Tavaly még nem volt semmi gondom max.ennyi, hogy néha egy héttel korábban jött. Ez mondjuk már biztos erre az adott problémára utalt. Én már most mennék dokihoz, mert szerintem ilyen esetben ír fel valamit amitől abbamarad a vérzés és utána meg tud vizsgálni. De egy Barátnőm meg azt mondja várjam meg míg elmúlik és akkor menjek. Szóval még egy darabig várok.
2021. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!