Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mosható betét, intim tölcsér?

Mosható betét, intim tölcsér?

Figyelt kérdés

Véleményeket szeretnék kérni, tapasztalatokat.


Milyen korosztályú nők használhatják?

Szült nők használhatják?


Mennyire kényelmesek?


Milyen gyakran ajánlott cserélni?


Hogyan tisztíthatóak könnyen?


Előfordult-e már bármilyen baleset ezekkel valakinek?


Mennyibe kerülnek?


Többféle méret van?


Mennyi ideig használható?


Jobban megéri, mint az egészségügyi betét vagy tampon?


Tisztasági betét méretű mosható betét is van?


Hol érdemes beszerezni ezeket?



Köszönöm szépen!!!


Minden tapasztalat és vélemény érdekel!



#intimtölcsér #intimkehely #mosható betét #Mosható tisztasági betét...
2020. nov. 3. 11:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%

#7, komolyan mondom, én sem értem, hogy miért. De ettől még ezt tapasztaltam. Nekem is irreálisnak tűnt.


Egyébként bennem az merült föl magyarázatként, hogy a kehely egy nagyon enyhe nemi izgalmi állapotot tart fenn, és ez enyhíti a menstruációs fájdalmat.

2020. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
nem a betéttől,tampontól van görcs, hanem a bennük lévő kemikáliáktól....amikor azokat használtam, felkelni nem bírtam, most meg mosibetéttel sokkal elviselhetőbb.
2020. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! 🙂🙂
2020. nov. 3. 14:01
 14/18 anonim ***** válasza:
65%
#12, nekem előbb kezdődik a görcs, onnan tudom, hogy egy órán belül megjön és elő kell venni a betétet. Amíg a fiókban van a betét, addig tuti nem attól görcsölök. De nem is múlik el tőle. A kehelytől meg elmúlt.
2020. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
87%
nem azt írtam, hogy csak attól!! nekem is előbb kezdődik a görcs, de a sima betéttől, tampontól extra erős volt, a moshatóval meg jelen van ugyan a görcs, de nem erősíti fel a fájdalmakat.
2020. nov. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen korosztály használhatja, mindenkinek van megfelelő méret és opció.

Szült nők is használhatják, ahogyan nem szült nők és szűzek is.

Nekem az eü betét nem volt szimpatikus sosem, régen is tampont használtam. Nekem a kehely maximálisan kényelmes, sokkal tovább bírja mint a tampon, nem szárít ki mensi végére és minimális gyakorlással nem szivárog, a fájdalom pedig nekem is megszűnt vele. Betétből tisztasági tanga betétet használok csak, nekem ez is nagyon bejött de egészségügyit nem használnék moshatóból.

Cserélni a betétet mint egy normálisat kell, a kelyhet én naponta 3x ürítem; reggel, délben és este.

Tisztítani a kelyhet csak elmosom szappannal és mehet vissza, ciklus előtt és után mikróban sterilizálom. A betétet hideg vízzel és marhaepe szappannal átöblítem, hogy a folt kijöjjön majd mehet száradni és a ruhákkal mosom mosózsákban, a tisztasági, eü betét is ilyen de nekem az már túl “véres”, ehhez nem lenne gusztusom.

Az első 1-2 alkalommal volt baleset ameddig beletanultam de utána soha többet pedig szörföztem, lovagoltam is már kehellyel.

A kedvenc kelyhemet tavaly rendeltem külföldről, 11.000 Ft volt, a tisztasági betétjeimet szintén akkor vettem, ez 800 Ft / db volt (5 db van itthon), azóta semmit nem költöttem a menstruációmra és reményeim szerint nem is fogok még évekig.

Igen! Erre pedig érdemes odafigyelni és körültekintően választani ha nem akar az ember sokat kísérletezni. A méret leginkább a méhszáj magassággól és a vérzés mennyiségétől függ, nem feltétlenül a kortól és szüléstől ahogy sok helyen írják. A méhszájat csekkold le ha egyszer megvan, dugd be az ujjad és ha elérted a méhszájat nézd meg meddig ment be. Első ujjpercig->alacsony, másodikig->közepes, teljesen vagy nem éred el-> magas méhszáj, minél magasabb annál hosszabb (szárú) kehely lesz megfelelő itt márkát érdemes keresni. Ha megvan a modell akkor van S, L stb méret ez függ a vérzés erősségétől, gyenge vérzés->kisebb, erősebb->nagyobb. Végül pedig a keménység, ha sportolsz akkor keményebbet érdemes választani az fixebb és egyszerűbb de görcsöltethet. Ha érzékeny vagy, vagy görcsölős akkor viszont puhábbat érdemes, én pl egy keményebbtől pisilni nehezebben tudok (ez a tamponnal is problémás volt) és jobban is görcsölök. Illetve van a középkemény, azzal elsőre könnyebb bánni mert nagyon könnyen a helyére igazodik. Ezután pedig sok márkánál színt választani is van lehetőséged. :)

A kehely ha megfelelő minőségű orvosi szilikonból van akkor akár 10 évig is használható. A betét pedig kb 5 évig, ameddig az anyag el nem használódik.

Abszolút jobban megéri de hosszútávon fogod inkább látni, nekem pl ez alatt a másfél év alatt vissza is hozta az árát és még évekig nem is kell erre költenem.

Persze, én csak tisztaságit használok, még tanga fazont is lehet vásárolni.

Nekem a kedvenc kelyhem Saalt márkájú de Magyarországon Emillánál nagyon sok márka van. Betétből a kedvencem pedig Senorita márkájú, a készítőt Facebookon találod.

Sok sikert ha belevágsz, én nagyon megszerettem, szerintem minden szempontból jobb mint a “sima”. :)

2020. nov. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes hozzászólást, 16-os válaszoló!!! 😊


Köszönöm, szerintem ki fogom próbálni!

2020. nov. 4. 06:45
 18/18 anonim válasza:
Én kelyhet használok, előtte csak tampont használtam. Mivel folyamatosan visszatérő bakteriális vaginózisom volt, a nőgyógyász (persze a kezelésen túl) javasolta hogy váltsak intim kehelyre, mert a tampon is fokozza a panaszok visszatérését. Mióta ezt használom azóta teljesen elmúlt a problémám, előtte meg hiába kaotam gyógyszert mindig visszatért. Persze az elején volt pár kísérletezés, mire megtaláltam a nekem megfelelő kelyhet. Először a Biointimo aqua tampon nevűt próbáltam, de nekem az túl kemény volt, néha fájt is a fel- és levétel meg használat közben is éreztem a jelenlétét, a pisilés is kellemetlen volt. Aztán váltottam egy puhább változatra, azt ha jól emlékszem a Müllerben vettem és nagyon kényelmes, kis karikás a vége, így a levétel is könnyebb. "Baleset" igazából csak az első kehellyel ért, az is főleg a fájdalmas levétel miatt, de rájöttem hogy az valószínűleg nem a nekem való típus. Én egészségügyi okokból váltottam, és emiatt abszolút megérte, nem is gondolná az ember, hogy mennyi betegséget okoz ez a sok kemikália, úgyhogy én ugyanezen okból tervezem a teljes tisztálkodási szettem bio-ra váltani, és persze az ökológiai szempont sem elhanyagolható, ha váltunk ilyen dolgokra.
2020. dec. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!