Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködés, mire...

Pajzsmirigy alulműködés, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Laboron kijött hogy kicsit alulműködik a pajzsmirigyem.

Első sorban endometriózis gyanúval küldött el az orvos laborra, mert szinte minden tünetem egyezik vele. Lehet kapcsolat a kettő között?

Annyit mondott csak hogy keressek fel endokrinológust, több infót nem kaptam tőle, most hétfőre kaptam időpontot.


Milyen vizsgálatokra számíthatok ezek után? Mennyire valószínű a laparoszkópia úgy, hogy csak endo gyanú áll fenn?


Köszönöm!


21L



2020. nov. 4. 21:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Enyhe pajzsmirigy alulműködés az nem annyira komoly. Gyógyszerrel könnyen beállítható, de ha nem vészes, akkor lehet még azt sem ír az endokrinológus. Valószínű tovább küld speciális vérvizsgálatokra (T3, T4 legalább) mielőtt bármit is mondana.


Babát tervezel? Ha nincs komoly ok, ami miatt SOS ki kellene deríteni, hogy fennáll-e az endometriózis, akkor nem valószínű, hogy jelen helyzetben laparoszkópiára kellene számítani. Első körben inkább átjárhatósági lenne.

2020. nov. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!