Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyváladék tenyésztés:...

Hüvelyváladék tenyésztés: 'aerob pozitív, streptococcus agalactiae b csoport' Az asszisztens szerint ez két külön fertőzés, valóban?

Figyelt kérdés

Az orvoshoz 1 hónap múlva lehet csak időpontot kapni. A B strep évek óta tudott fertőzés, amit mint nem patogén, sem a mostani, sem a többi korábbi nőgyógyászom nem kezel, viszont tud róla. Ugyanakkor az asszisztens most határozottan mondta, hogy mivel ezen kívül ott a papiromon az is, hogy aerob POZITÍV, azt mutatja, hogy két fertőzésem van. (Én ugy értettem, hogy az aerob tenyesztes pozitiv, a kitenyészett baktérium pedig a strep b.)

Van valakinek ilyen irányú ismerete addig is?

Köszönöm



#kenet #streptococcus #hüvelyváladék tenyésztés #b streptococcus #aerob baktérium
2020. nov. 5. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Tényleg kétféle. A baktériumoknak több fajtája van, pl gömb alakú (mint nálad a strep. B), és a pálcika alakúak, amikből van aerob és anaerob, ezekből az aerob tenyészett ki nálad.
2020. nov. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is van strepto B m

Valóban nem kezelik. Egyedül szüléskor kaptam egy nagy adag antibiotikumot, hogy ne fertőzzem meg a fiam. Szinte a nők 80% ának van sajnos.

2020. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a valaszokat!


Leírom, mi volt, hátha valaha valaki ugyanezt keresi:

körbetelefonáltam mindenkit, megkérdeztünk nőgyógyászt (aerob a strep B, nincs másik), egy haziorvost (kettő külön, és a strep B-t kezelni kell úgyis antibiotikummal), egy gyógyszerészt és egy fogorvost (rendkívül elszántan próbáltam valaszhoz jutni mindenhol :) mindkettejük szerint ez ugyanaz.)


Mára volt az időpontom, és a doktornő is azt mondta, hogy ugyanaz, és azt is, hogy nem patogén, majd ettől függetlenül végül mégis felírt antibiotikumot (Klion),mert nagyon régóta vannak panaszaim.


Mindehhez még járul, hogy a bőrgyógyász kérte vérképi AST emelkedés miatt, hogy nézessük meg mindenképpen a hüvelytenyésztésben a strep B-t, mert okozhatja az a vérkép-eltérést, de a doktornő szerint nem, keressek tovabb.


Hab a tortán, hogy a tenyésztés szerint bakteriális fertőzésem van, gomba nincs, az ugyanakkor levett citológia szerint pedig gomba van, baktérium nincs.


Összességében mintha egy laboratóriumi bingo játék lenne a hüvelyflóra.

2020. nov. 25. 15:52
 4/4 anonim ***** válasza:
A Kliontól helyrejöttél? Az hüvelytabletta vagy gyógyszer volt?
2023. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!