Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik akkor, ha nem...

Mi történik akkor, ha nem kezelik a cisztát? Meglehet benne halni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 15. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Hat konkrétan en ugy tudom nem. De függ hogy jo vagy rossz indulatu.

De elvileg maga a ciszta nem veszélyes csak fetozes veszélyes lehet. Meg persze zavaró ha nagyra no. De siman elszoktak távolítani.

2020. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában nem kezelik, felszívódik, hacsak nem túl nagy, és/vagy állandó fájdalmat okoz. A háttérbetegség viszont meddőséget okozhat.
2020. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Dermoid ciszta neven van egy " nem tipikus" ciszta, mert nem folyadekkal telt es kidurrani, azaz felszivodni se tud. Ez elrakosodhat.

A policisztas petefeszek meg meddoseget okozhat vagyis amellett altalaban meddo a no. De ha kezelik vagy a szervezet cukor es hormonhaztartasa helyreall akkor mar teherbe lehet esni.

A csokoladecisztaneven futo ciszta...az nem tul szetencses ott bizonyvszinten lehet gubanc.

Stb.

Ha cisztad van es aggodsz. Akkor ketess fel mindig egy masodvelemeny miatt egy ujabb orvost. A ket vizsgalat kozott varhatsz par hetet, mert ha sima folyadekkal telt ciszta akkor az addig felszivodhat.

2020. nov. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Annyira kedvesek vagytok! Köszönöm❤

Az a probléma, hogy nem mensizek rendesen azóta, mióta előszor megjött, volt hogy fél évekig nem jott meg, de nem foglalkoztam vele, mert fiatal vagyok, biztos nem állt még be, de már 18 multam, azthiszem tavasszal jött meg rendesen utoljara, de nincsenek jó körulményeim az eletben, nem szeretem.. más betegségekkel sem megyek el orvoshoz, ezzel sem akarok, hátha egy picit hamarabb vége lesz, csak kivancsi vagyok, hogy ha esetleg cisztám van, az lehet e sulyos, de ha az is, nem akarom kezelni, csak a fájdalomtól félek, dehat ki lehet birni mire helyrehozhatatlan lesz🙂 köszönöm a válaszokat🥰

2020. nov. 15. 22:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el, egyáltalán nem biztos, hogy ciszta. Legalább tudnád, hogy mi a baj, hogy ne legyen még nagyobb probléma belőle később.
2020. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmnek is hasonló problémái voltak és kiderült, hogy a hormonjaival volt gubanc. Sose ment orvoshoz és a végén azért került kórházba, mert 4 hónap rendszertelen, kimaradozott menstruáció után a semmiből óriás görcsei lettek, el is ájult. Azóta gyógyszerrel beállították neki. Szerintem ha érzed, hogy valami nem stimmel mindenképp menj el orvoshoz!
2020. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1es vagyok.

Nekem is ugyanez volt. Évi 3x jott meg kb. Nw gondolj egyből cisztara ez amugy eleg gyakori a nőknél. Elmentem vele nőgyógyászhoz irt fel fogamzásgátlót (szerintem neked is ezt fog) sima hormonos dolog ez:) azota napra pontosan tudom mikor jon meg.

2020. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ilyenen ne is gondolkozz,azonnal orvos... Felelötlenség a nem kezeltetés
2020. nov. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!