Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az lenne a kèrdèsem, hogy van...

Editke87 kérdése:

Az lenne a kèrdèsem, hogy van kóztetek valaki akinek kronikus kismedencei gyulladàs diagnosztizàltak? Tapasztalatokat szeretnèk cserèlni.

Figyelt kérdés
Sokàig jàrtam erós górcsók miatt nódokihoz, nem is 1hez ès tóbbszór talàltak duzzadt petevezetèket(salpingite), de senki nem toródótt vele. Keneteim mindig negativak voltak. Majd egy nap nagyon rosszúl voltam, korhàz ès súrgóssègi laparoszkópia. Eltàvolítottak pàr ósszenóvèst ès visszaraktàk a helyère az ide oda barangolt szerveimet. 1 petevezetót zàrva talàltak. Màsikat rèszlegesen. De itt sem talàltak fertózès jelenlètèt. 1 èv telt el azóta. Gyerek mèg nem jótt óssze. Peteèrèsem van,(erós fàjdalom az èpp esedèkes petefèszek helyèn ami kisugàrzik vàllba mèg a làbam a, hormonok ok, ciklus 28-(max) 30 napos. Gyakran fóleg peteèrès elótt ès utàn reggelente borzalmas hànyingerem van. Folyàsaim ok csak a peteèrès idószaka alatt ès az is egèszsèges soha nem budóss vagy eltèró a mindenhol leírt ilyenkor elóforduló folyàstól. Ebben a hónapban 5 nap kèsèssel jótt mèg. Màr màr azt hittúk baba de tesztel vàrni akartam. Erós èlènk piros vèrzèsel megjótt hatalmas górcsókkel. Ami fura hogy az egyèbkènt 3 napig tartó gyenge majd utànna csak maszatoló barnàs menszim most 4 napig èlènkpiros volt, majd rózsaszines mintha vizzel lett volna keverve, de az intenzitàsa csak keveset hagyott alàbb. Ma reggel borzalmas hànyingerem volt megint. Valaki elmesèlnè hogyan èl egyútt ezzel a betegsèggel ès esetleg ha sikerúlt orvosi segítsèg nèlkúl teherbe esnie. Kószónóm

2020. nov. 17. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Te egy szerencsés nő vagy... Te legàbb eljutottàl most nődokihoz. Én próbàlom magamnak ezt kilobbizni hogy bejussak sztks vizsgàlatra hozzàd hasonló tüneteim vannak de nincs diagnózis. Egy urológus diagnosztizàlt fertőzéses hüvelyi gyulladàssal felírt 3 gyógyszert de úgy éreztem csak talàlomra így nem vàltottam ki olyan 8 napig lehet akkor volt akut de fogalmam nincs màr erősen fàj hànyingerem van, megvettem a gyógyszereket mert a hàziorvosom aszisztrnse meggyőzött h ez gyógyít meg...ez 1 hónapos mizéria kb szóval szerintem nem lettem meddő de ha igen akkor azért mert sose vesznek komolyan a szüleim meg csak jajgatni tudnak mentőt se hívtak soha kórhàzba se vittek soha
2020. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nos az a helyzet hogy èn nem most kerúltem nódokihoz hanem 5 èvvel ezelótt. Azóta megjàrtam mindent. Minden fèle gasztroenterológus megvizsgàlt, van kb egy 100 oldalas vèrvizsgàlati csomagom meg bacilus meg virus meg túkrózès meg róngtgen meg amit egyszer az ember csak el tud kèpzelni. Pszihologushoz is kúldtek mert azt mondtàk pszihès alapon lehet. Na hàt ez kiderúlt nem így volt, de ezt csak mútèt alatt làttàk. Egyszer az epèmet is ki akartàk venni, szerencse nem hagytam. Ott is ósszenóvèsek miatt volt a fàjdalom jobb bordaív alatt (felhúzódó kismedencei gyulladàs miatt) de ezt csak utólag tudtam meg. Rengeteg pènzt kóltóttúnk vizsgàlatokra. Legalàbb 5 nódokinàl jàrtam vagy 20x voltam súrgóssègin. Ezt csak Azèrt írom le hogy tudd nem olyan egyszerú a dolog. A gyógyszert meg amit adnak szedd be. Èn sem mindig vettem be mert antibiotikum allergiàm van. Vègúl a fóorvos aki mútótt azt mondta hogy biztosan egy fiatalkori (33 vagyok) gyulladàs vagy fertózès nem volt kikezelve ami folyton ujra felúdte a felyèt ès ha nem is okozott kúlónósebb túneteket sajnos rendesen odarakta a szerveimet. Azèrt nem talàlnak most fertózès jelèt. Ez lehetett 10 èvvel ezelótt is. Mindenkèppen menj ès addig menj orvoshoz amig valaki ki nem vizsgàl kenettel (clamidia, gonorea stb) ès huvelyi ekoval meg minden egyèbbel. Ha vannak fura folyàsaid jegyezd fel ès mond el a dokinak. Nekem ez nem volt de van akinèl lehet. Nem tudom mennyi idós vagy, milyen a szexuàlis èleted meg semmi egyebet. Csak annyit tudok tanàcsolni hogy menj dokihoz ès igyàl cickafark teàt. Az a nók teàja. Ha bàrmi bajod van is ès utànna jàrsz nem lessz gond. Meddó nem leszel egy hasfàjàstól de ha valami nincs kikezelve sajnos pàr èv mulva eljuthatsz kellemetlensègekhez. Tegyèl meg mindent az egèszsègedèrt.
2020. nov. 18. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm, nagyon édes vagy :) nekem csak az a félelmetm hogy félrekezelnek és ezek a gombaölők meg stb kàrt tesznek a petefészkemben testemben stb. Nagyon jó érzés végre valaki empatikussal beszélni mert ebben az évben az egész környezetem megkattant és ez az urológus annyira félvàllról vett hogy először meg se akart vizsgàlni. Lehet tudta mi a bajom végülis rutinja lehet a pappernek.
2020. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom miról beszèlsz. 5 èv ide oda hurcolàszàs meg kegyetlen dokik utàn oda jutottam, hogy szó szerint pànikrohamot kapok csak ha meglàtok egy dokit. Egyedúl a hàziorvosommal vagyok jóban. Azt is 3-szor cserèltem. Ez vègre olyan aki meghallgat, vizsgàl ès a dolgok konkrèt lètère koncentràl. Ha nincs baj vagy nem kel aggodni meg mondja azonnal, ha baj van ès màs vizsgàlat kel (voltak hormoningadozàsaim amiatt pàr vizitet be kelett vàllaljak) akkor nem enged a 21ból.Orvossàgot csak indokolt an ír fel. De ehez az kelett hogy nyíltan elmondja mi az amiben hiszek amiket megismertem a testemmel kapcsolatosan ès làtta hogy fontos nekem az egèszsègèt. De a legfontosabb hogy megismertem magam. Hogy mik azok a dolgok amiket nem viselek el. Mik azok a teàk meg ètkezèsi szokàsos amik jók nekem mik azok amik nem. De ez hosszú èvek munkàja. Nekem bàrmikor irhatsz privàtban is. Ha ujrakezdhetnèm biztosan nem lennèk kis szelid ózike aki mindent elfogad amit a dokik mondanak. Akkor talàn nem kerúltem volna ide ahol most tartok. A hànyingeres hasmenèses iddószakokat màr csak nèha nèha èlem meg borzalmanak de hidd el voltak idószakok amikor èlni sem volt kedvem. Minden bajom volt ès senki nem tudta akarta megmondani mitól van. Nógyógyàsztól mentem gasztroentorologshoz, majd ematologushoz, majd Pszihologushoz. Mindenki csak le akart ràzni. Sok mindent megszoktam. Ez pedig meg nem jó. Nem szabad megszokni. Az elejèn kel tenni. Ha sajàt kóltsègre is. Mindig hosszú kapcsolataim voltak. Nem vàltogattam a partnereim ès valami mègis tórtènt mert most gondok vannak a gyerekvàllalàssal. Nem szabad megbizni a fèrfiakban sem. Hasznàlj mindig gumit. Ha Meg hosszú kapcsolat van ès le akartok róla mondani ugorjatok elóbb el egy vèrvizsgàlatra. Nem csak a komoly szexuàlisan terjedó betegsègek vannak. Vannak olyanok is amit nem lehet èrezni de bajt okozhatnak fóleg a nóknek.írj le minden túnetet amikor jelentkeznek ès ha kel kèrj segìtsèget a szúleidtól anyagiakban hogy elmehess egy kedves hozzaèrtó nódokihoz aki kivúl belól megvizsgàlt. Ha nem tesz fel kèrdèseket tedd fel te nyugodtan ès ne fèlj. Olaszorszàgból irok, itt 80-150 euro a vizitek kóltsège. Otthon ez remèlem olcsóbb. De amit fizetsz Azèrt dolgoztasd is meg a dokit. Ne hagyd magad leràzni. A te egèszsèged a te felelóssèged a te èleted. ❤️
2020. nov. 18. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!