Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kéne tennem? #nőgyógyász...

Mit kéne tennem? #nőgyógyász #mellcsomó #vegán

Figyelt kérdés

Már egy éve étkezési zavarom van, 7 hónapja nem menstruáltam, valószínűleg amiatt. Az étkezési zavarból már felépültem mentálisan. Idő közben vegán lettem, lassan 2. hónapja. Anyukám nagyon aggódik emiatt, ő nem tud a menzeszem mivoltáról, de aggódik hogy nem kapok elég tápanyagot. Nem vagyunk olyan kapcsolatban, hogy elmondtam volna neki az étkezési zavarom okozta problémákat. Azóta voltunk kardiológián, ahol azt mondtam az orvosnak, hogy nincs baj a ciklusommal, ugyanis anyukám is bent volt a vizsgálaton, és nem akartam, hogy ezt a vegánsághoz kösse, holott ez a probléma jóval előtte fennállt. Egyszerűen etikai okok miatt nem tudnék húst enni, és nem szívesen ennék további állati eredetű termékeket sem (ENNEK MÁR NINCS KÖZE AZ ÉTKEZÉSI ZAVARHOZ).



Pár napja felfedeztem egy fájdalmas csomót a mellemben, tisztában vagyok vele, hogy ezzel nőgyógyászhoz kell fordulni. Azonban ott már mindenképpen el kell mondanom, hogy már egy ideje nem menstruáltam, kiderülne a dolog. (még nem voltam nőgyógyásznál)



Szeretném a segítségeteket kérni: mit kéne tennem, mi lenne a helyes?

nem kérek kioktatást, tudom hogy hülyeség volt nem a ciklus hiánya idejében szólni, tudom mit kellett volna másképp csinálnom. Ezért kérlek, hogy tényleg, komolyan segítsetek, adjatok tippeket!

16/L



2020. nov. 18. 06:57
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Sajnálom, hogy ilyen a kapcsolatod édesanyuddal. A vegánsággal kapcsolatban: én tavaly decemberben álltam át. Nagyon nem tetszett neki,amire még egy lapáttal rátett, hogy mindenki IS hirtelen táplálkozási tanácsadó lett és telebeszélték a fejét. Végül azzal nyugodott meg, hogy szeptemberben elmentem vérvételre, az eredményeim pedig szuperek voltak. Hátha nálad is segítene ez valamennyit.

A kérdésre: mindenképp menj el orvoshoz!!!!! Anyudnak már nem kötelező bent lenni, esetleg kérd meg, hogy most csak kintről nyújtson támogatást. :)

Nagyon drukkolok, hogy minden rendbe jöjjön, kitartást csajszi :)

2020. nov. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elkötelezett húsevőként mondom: a vegánsàgot is lehet úgy (jól) csinálni, hogy az embernek ne legyen nagy baja belőle.
2020. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Pedig valószínűleg van köze hozzà.
2020. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!