Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon veszélyes ha a hasfalam...

Nagyon veszélyes ha a hasfalamban van a peteérésem?

Figyelt kérdés

4 éve császároztak,

Vasárnap a sürgősségin kötöttem ki erős alhasi fájdalommal illetve úgy éreztem mintha egy legalább fél kg-os kő lenne a hasam bal oldalán. Mondtam az orvosnak hogy évek óta érzem ezt és többször is voltam vele orvosnál de azt mondták hogy menstruációs fájdalom, persze ennyire erős elviselhetetlen még sosem volt eddig azért hittem az orvosnak. Közölték velem hogy ödéma alakult ki a hasfalamban és azonnal műteni kell. 5 perc múlva jött a sebész és kiderült hogy amikor menstruálok belső vérzés van a hasfalamban mivel ott is meg jön, ott is vérzik mert oda került 3cm átmérőjű petesejt. Közölték velem hogy havonta belső vérzésem van de elvérezni nem fogok vásároljak be fájdalomcsillapítót jegeljem a hasam és kérjek időpontot további vizsgálatokra 2021-ben biztos sor kerül a műtétre ez nem igényel sürgősségi beavatkozást.

Járt már így valaki?

Ez az egész a császározó orvos hibája? Többször is vizsgált azóta és nem vette észre hogy mi történik. Azt még hozzá teszem hogy a hasam úgy néz ki mintha legalább 5 hónapos terhes lennék, el sem merem képzelni mennyi vér van benne és hova kerül.



2020. nov. 19. 01:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

:O Te jó ég!

Miért nem műtöttek meg végül? Oké, kiderült hogy petesejt és ott is vérzel, de miért nem távolítják el hogy ne okozzon többé gondot? A vírus miatt, amiről beszéltek hogy a halasztható műtéteket eltolják?

Esetleg magánklinikán nincs lehetőséged megcsináltatni a műtétet?

Ott rendesen el is magyaráznák hogy mitől van ez, és ha az orvos hibája (gondolom igen) akkor még esetleg elő is lehet szedni egy jó kis kártérítési perre. És a kórházat is, hogy nem tettek semmit miután tudomást szereztek róla.

2020. nov. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy nem igényel sürgősségi ellátást előjegyzés illetve időpont szükséges. Keressek fel egy nőgyógyászt aki vissza küld a sebészetre ott várjak az időpontra és talán meg csinálják a műtétet. Az indok az volt hogy a nőgyógyászhoz tartozik a petesejt/mensi/méh stb. De mivel a hasfalban van már a probléma így a nőgyógyász sem nyúl hozzá ezért keressek olyan orvost aki vállal ott abbam a korházban a sürgősségin nem tudják ezt vállalni. Most tartok ott hogy hétfőn kapok időpontot a nőgyógyászatra fogalmam sincs mikorra onnan meg majd a sebészetre ami valószínű már ebben az évben nem kerül sorra. Addig viseljem el a fájdalmat. Sajnos nem állok úgy anyagilag hogy többszázezer foritnot ki tudjak fizetni.
2020. nov. 19. 01:46
 3/13 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá teszek hogy nem életveszélyes a helyzet ezért nem műtöttek végül meg. Szóval ezért fizetjük az egészség biztosítást, hogy hagynak szenvedni mert szerintük ezzel lehet együtt élni.
2020. nov. 19. 01:49
 4/13 anonim ***** válasza:
Hogy diagnosztizálták ezt?
2020. nov. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez az endometriózis, nem?
2020. nov. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bizony szerintem is endometriozis, olvass utána, bár ezt a petesejt dolgot nem értem..
2020. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elég tudatlan vagyok ilyen témában, de utánna olvastam és igen endometrózis. Ez mennyire veszélyes?
2020. nov. 19. 16:49
 8/13 A kérdező kommentje:
4-es: ultrahang vérvétel illetve kézzel kitapogatták. Borzalmasan fájt az utóbbi. Ezért is félek orvoshoz menni mert elviselhetetlen fájdalom ha hozzá érnek.
2020. nov. 19. 17:00
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy ezt sokszor úgy kezelik, hogy szünet nélkül szedetik veled a fogamzásgátlót, magyarán megakadályozzák a menstruációt...

merthogy ez én úgy tudom , hogy csak akkor okoz gondot , amikor menstruálsz.

velem is ezt csinálták, mert valaki a panaszaim alapján rám fogta, hogy endometriózisom van, pedig meg sem nézett UH-al.

Aztán lehet hogy volt egy kezdődő és elmúlott , nem tudom.

Lényeg a lényeg, hogy azért veszélyes , mert meddőséget okozhat, de neked látom már van gyermeked és súlyosabb esetben meg kell műteni.

Amúgy én azt tanácsolom, hogy iratkozz be egy aviva torna tanfolyamra..(ok, most tudom, hogy nehéz, mert itt a covid, de legalább nézegess női jóga videókat, intim torna (krinston féle vagy aviva) keress rá.

Sokat segíthetnek ezek is az ilyen jellegű problémákon.

2020. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

Azért nem számít sürgősséginek”

Mert a vér, ami benned marad felszívódik.

Nem ez miatt nézel ki 5. Hós terhesnek.

Műtét után is maradni fog ez az alak.

2020. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!