Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Olyan negyed 8 körül bevettem...

Olyan negyed 8 körül bevettem egy szem cataflamot (menstruációs görcsök miatt). Egy időre el is múltak a fájdalmak de most újra vissza tért...Bevehetek még egy szemet? Nem ismerem ezt a gyógyszert és nincs benne ilyen kis papír sem

Figyelt kérdés

Anyukám nyomta a kezembe hogy ez majd használni fog.

17 éves vagyok ha ez számít...

Egyébként sosem szedek be semmilyen gyógyszert akkor sem ha lázas vagyok de egyszerűen ezeket a görcsöket már nem bírom elviselni


2020. nov. 19. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb fájdalomcsillapítóra igaz, hogy 4 órát érdemes várni kettő közt. Erősebb gyógyszerek (jellemzően vényköteles fájdalombogyók) esetében 6 óra.

Nálad mindkettő megvolt, szóval teljesen nyugodtan.

2020. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, elvileg 4 óránként kb. Be lehet venni. De ha előbb veszed, akkor sem lesz ennyitől bajod. Ha nem bírod, nyugodtan vedd be, én is Cataflam dolot szoktam szedni rá, ha már nem bírom:)
2020. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hellmano ***** válasza:
4%
Nem mindegy milyen Cataflam! Nézd meg, hogy 25mg-os vagy 50mg-os. A 25-ös a gyengébb, abból bevehetsz mégegyet, de az 50-esből ilyen hamar semmikép csak este.
2020. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3, az 50 mg-osból is szedhető 3x1, úgyhogy abból is vehet be nyugodtan másikat.
2020. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Algoflex M való menstruációs fájdalomra, nem Cataflam.
2020. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bevettem még egyet és a fájdalom el is múlt...(egyenlőre semmi bajom sincsen azt leszámítva hogy nagyon melegem van de ez nem hiszem hogy a gyógyszer miatt:D) Sosem szedtem még gyógyszert erre (igazából semmire sem) így fogalmam sem volt arról hogy ez nem való menstruációra. Mint említettem anyukám nyomta a kezembe hogy ne nyafogjak 😅
2020. nov. 19. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Szedheted menstruációra nyugodtan, szokták javasolni. A betegtájékoztatójában is benne van.

Az algoflex M az annyiban más, hogy görcsoldót is adnak mellé, aztán eladják háromszor annyiért, te meg benyeled, mert nem értesz hozzá. Holott külön a fájdalomcsillapító meg a görcsoldó töredékár.


Visszatérve: ha ilyenbe futsz, írd be nyugodtan googléba a gyógyszer nevét (esetedben cataflam 25/50, amit a levél hátulján látsz), az első találatok között ott lesz a papírka tartalma is betegtájékoztatóként. :)

2020. nov. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!