Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet,hogy a rendszertelen...

Lehet,hogy a rendszertelen menstruációm miatt/ hormon problémám miatt híztam meg?

Figyelt kérdés
Kb. 5 hónap alatt 2× volt menszeszem. Júliusban és szeptemberben. Viszont minden hónapban előfordult kissebb nagyobb mértékű vérzés ami több napig is elhúzódott. Elmentem nőgyógyaszhoz és megállapította,hogy hormon probléma és a fogamzásgátlót ajánlotta amíg helyre nem állnak a dolgok. Úgy vettem észre, hogy július óta 7 kg híztam annak ellenére hogy nem változott meg a táplálkozási szokásom és még aktívabb is voltam az elmúlt napokban mozgás szempontjából. Vajon ha szedem a fogamzás gátlót pár hónapig amíg helyre jön a hormon probléma helyre jönnek a kilók is? 21/L

2020. nov. 19. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel másik nőgyógyászt, mert a fogamzásgátló nem szünteti meg a problémádat, csak elfedi. PCOS is okozhatja.
2020. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kettő különböző nőgyógyászhoz is voltam, nincs ciszta sem és egyik sem látott a vizsgálaton semmi eltérőt.
2020. nov. 19. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy betegseg miatt hiztal, de az is lehet, hogy nem. En 19 eves koromig 50 kilo voltam (nokent), nem valtoztattam semmit az etkezesemen,de megis hiztam 10 kilot az azota eltelt 4 ev alatt. Egyszeruen idovel az anyagcsere lassul, a csaladunkban pl mindenki hizasra hajlamos, ugyhogy mar nekem is elegge oda kell figyelni, gondoltam, hogy ezt en se fogom meguszni 😅. Egyebkent a kilokat csak eletmodvaltassal fogod tudni leadni, legegyszerubb, ha kaloriat szamolsz. Attol meg, hogy rendbeteszik a hormonokat, esetleg kapsz gyogyszert is (na nem fogamzasgatlot), az nem garancia arra, hogy rogton fogyni is fogsz.

Ja es a fogamzasgatlo nem megoldas, meg hizhatsz is tole, mert nagy etvagyat csinal, persze nem mindenkinel. Keress egy normalis orvost, es ne szedj fogamzasgatlot addig, amig helyre nem jossz.

2020. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! 4 évig szedtem foggátlót. Júniusban hagytam abba. A menzeszem 2x jött meg magától azóta. Egyszer júliusban meg most novemberben. +októberben gyógyszerrel meghozták, mert közel 2 hónapig barnáztam. Az idő alatt feljött rám majdnem 3 kiló. Miutan elkezdtem szedni a duphastont ahogy jött úgy le is ment.
2020. nov. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló nem megoldás erre a problémára! Ne kezd el szedni! Keress egy jó endokrinologus-nogyogyaszt! Csinaltatnak majd specko labort, es aztan döntenek.

A legtöbben amugyis híznak a fogamzásgátlótól, nem fogynak...

2020. nov. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első gondolatom inkább az, hogy a hormonprobléma miatt híztál és emiatt marad ki a menstruációd is. Milyen hormonprobléma egyébként?

Azt viszont nem értem, ha minden hónapban több napig vérzel, az nem menstruáció?

2020. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6. Nem, mert eltartott 15 napig is és csekély vérzés, pár csepp de többször egy nap. Azóta elmúlt már volt decemberben és most januárban rendes menstruációm. Nem volt felesleges vérzés sem. Remélem minden rendbe jön továbbra is. Vég nem szedtem fogamzásgátlót sem.
2021. jan. 16. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!