Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nők! Ti tapasztaltátok...

Lányok, nők! Ti tapasztaltátok már a saját bőrötökön a menstruációs szegénységet? Hogyan?

Figyelt kérdés

A menstruációs szegénység az, amikor valaki annyira rossz anyagi helyzetben van, hogy nem engedheti meg magának, hogy női higéniai termékeket (tampon, betét) vásároljon, ezért más megoldásokat keres pl. wc-papírt, zsepit, rongyot, zoknit, újságpapírt használ a vér felszívására.

Engem nem érintett annyira ez a jelenség, csak olyan volt egyszer, hogy anyukámnak az egyik munkatársától kellett kérnie, hogy legyen nekem betétem. Akkor konkrétan az a helyzet állt fenn, hogy el kellett anyukámnak döntenie, hogy betétre vagy ételre költi azta a kevés megmaradt pénzét hónap végén.



2020. nov. 20. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerencsére nem voltam ilyen elethelyzetben még. Viszont mar jo par eve intimtolcsert es mosható betetet hasznalok. Pont a napokban jutott eszembe, hogy nem is tudom már mennyibe kerulnek az eldobható termekek es milyen jo, hogy nincs rájuk gondom minden hónapban. Ajanlom mindenkinek. Ha anyagi kérdés is, akkor főleg
2020. nov. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyiban hogy Nemtudok minosegi betetet venni hanem csak olcsó fajtát. Ez is megfelelő,Bar azért jobb a másik az teny.

Kipróbálnám a moshatot ha lenne lehetőségem.

2020. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére még nem, remélem nem is fogom. (Amúgy ez a tölcsér jó ötletnek tűnik, a természet is meghálálná, a sok eldobható szar helyett...)

Ellenben egyszer már előfordult, hogy nem volt nálam semmi, mikor megjött és abban a pillanatban wc-papírt hajtogattam oda magamnak, még haza nem érek. Nem volt ott senki olyan barátnő, akitől tudtam volna kölcsönkérni.

2020. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem voltunk ilyen helyzetben soha

jó olyan volt hogy nem számítottam rá hogy megjön és a suliba jött meg mikor nem volt nálam betét és az osztálytársamtól kértem

2020. nov. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Én azt nem bírnám ki, vagy egy kádban feküdnék otthon végig. Sajnos olyan erős a vérzésem, hogy mindenből a legdrágábbat kell használnom és még így is nehéz átvészelni ezeket a napokat. Kisebb koromban mikor még nem használhattam tampont a betét mellé, 2 betét is kevés volt sokszor. Akinek pár csepp a vérzése, annak könnyebb lehet, de őket is sajnálom, hogyha pl vattához és hasonló módszerekhez kell folyamodniuk. De aki hozzám hasonló, az így nem tudna emberek közé menni, mert pár perc alatt minden véres lenne. Sokkal olcsóbbnak kéne lennie a menstruációs termékeknek, minimum adómentesnek, hiszen nem luxusból vesszük ezeket hónapról hónapra.
2020. nov. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pont ez az egyik legnagyobb problémája ezeknek a lányoknak és nőknek, amit az 5-ös írt, hogy sokszor kiesnek emiatt az iskolából, a munkahelyről, ahonnan ki is rúghatják őket ezért.

A menstruációs kehely számukra azért nem jó megoldás, mert hirtelen nagy kiadás egyszerre (úgy tudom 8-10 ezer Ft a legolcsóbb), de ami ennél is nagyobb problémát jelent, az az, hogy ők általában olyan környezetben élnek, ahol a menstruáció tabu, szégyen, ezért elképzelhetetlen számukra, hogy csak úgy felrakják a tűzhelyre és kifőzzék a csészét, vagy kiteregessék száradni a mosi betétet. Arról nem is beszélve, hogy pl. egy hajléktalan nőnek erre nem is lenne lehetősége higénikus körülmények között.

2020. nov. 22. 12:36
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Az adó mentességel nagyon egyet tudok érteni. Ez alap kellene, hogy legyen.

Sajnos volt rá példa, hogy nem volt rá pénz. Még iskolás voltam. Életem legroszabb időszaka volt.

2020. nov. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kehelyhez:

Nekem ilyen márka van (5000 Ft nagyságrend)

[link]


Tény, hogy egyszer meg kell venni. De pár hónapon belül megtérül.

Persze, ahol az alapvető higiénia biztositasa is nehez, ott csakis eldobható betét jön szóba.

2020. nov. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos sokszor volt.... És nekem elég erős a vérzésem, most jelenleg egy elég olcsó 200 Ft os szárny nélküli van, de ez nem marad a bugyiban, el csúszik át ázik stb, nagyon nehéz de muszáj, vagy kaja vagy betét :/
2020. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

Ha cigire van pénz, akkor erre is. Én nem cigizek. De meg tudok venni 400 forintert egy csomag betétet. Egyszerűen igénytelenség hogy nem költenek rá. Bás soha nem voltak híresek a pénz beosztásáról.

Hogy kiesik a munkából, suliból? Alig várják hogy valami ürüggyel ne kelljen menni dolgozni. Egyébként akinek van munkahelye, még minimálbérből is meg kell tudni ezt venni pl cigi, pia helyett.

2021. márc. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!