Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Altforalle mikortól véd, ha...

Altforalle mikortól véd, ha rendszertelen ciklus miatt nem a menzesz első napján kezdem el szedni?

Figyelt kérdés

Elsősorban nem fogamzásgátlás, hanem rendszertelen ciklus miatt írta fel a nőgyógyász az Altforalle nevű fogamzásgátlót. A betegtájékoztatóban az áll, hogy ha a menstruáció első napján kezdem el szedni, akkor 1 hét után véd a terhességgel szemben, ha pedig a 2.-5.napján, akkor 1 hétig kiegészítő védekezést kell alkalmazni mellé.

Nekem azt mondta az orvos, hogy ne várjak addig, amíg megjön, hanem csak kezdjem el szedni. Így is tettem.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ebben az esetben is véd már 1 hét után? Nem igényem azonnal elhagyni az óvszert, én a biztonság kedvéért úgy gondoltam, hogy inkább várunk a párommal 1 teljes hónapot, de mégis érdekelne, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben, és tudja-e,hogy ebben az esetben mikor véd a gyógyszer?


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2020. nov. 22. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan végig szedném az első levelet és csak utána hagynám el az óvszert.
2020. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Várd meg az egy hónapot mindenkeppen!
2020. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, biztos, ami biztos! köszönöm szépen! :)
2020. nov. 22. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!