Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még soha nem voltam nőgyógyász...

Még soha nem voltam nőgyógyásznál! Van még itt olyan aki sose volt? Milyen gyakran kellene menni? 26/L

Figyelt kérdés

26 éves vagyok 7 éve kapcsolatban, de még sosem voltam nőgyógyászánál és nem is tudom magam rávenni hogy elmenjek.


Egyszerűen gusztustalannak tartom hogy valaki vadidegen ott lent vizsgálgat engem (más lenne ha párom lenne nőgyógyász :D)


Valaki azt mondja a női orvosok rosszabbak és hogy a fèrfiak megértőbbek ebbe a szakmában de volt hogy egy perverz öregemberhez mentek.



Nem volt eddig szükségem nőgyógyászra és remélem nem is lesz de érdekelne hogy van e még itt olyan aki szintén nem volt?


Illetve érdekelne mennyire kínos egy ilyen vizsgálat? Melyik nemhez érdemesebb menni ha orvost választok vagy ez teljesen mindegy?



26/L



2020. nov. 23. 06:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Szia.

Én 18 eves koromtól járok, egy férfi a nőgyógyászom. Hozzáteszem, voltam olyan férfinál aki rohadtul erőszakos volt (nem értette meg, hogy fáj) és voltam egy tündér nőnél is:) érdemes szétnézni a városodban. Évente megyek rákszűrésre, fontosnak tartom ezt :)

22/L

2020. nov. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha úgy érzed nem kell akkor ne menj.

Én nyugodtabb vagyok, ha megyek évente, plusz a fog.gátlónál elkerülhetetlen volt, hogy menjek.

Az én nőgyógyászom egy idős pasi. Kb olyan érzés volt, mintha a fogamat néznék. Nem éreztem kellemetlennek, hogy egy idegen vizsgál vagy ilyesmi. Tudtam, hogy azért vagyok ott és . Nem pedig azért, hogy "elcsábítsam".

2020. nov. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

Én 25 evesen mentem először, hozzáteszem csak a férjemmel voltam együtt, és 23 evesen házasodtunk, így annyira nem éreztem szükségét, panaszom nem volt. Egy idős bácsinál voltam, aranyos volt, de így is kínosan éreztem magam és fájt is. Azóta nem mentem vissza, most 28 vagyok...

Szerintem ez fontos, ahol évente kötelező a rakszures, ott évente 1-2 ember hal meg mehnyakrakban, nálunk meg elég sokan. Mindenképp menj el, minél tovább halogatod annál rosszabb. Szerintem nem a neme számít, hanem a hozzáállása, empátiája, annak olvass utána. Nőből is, férfiból is van, ilyen is, olyan is.

Nekem a bácsika uh közben mutogatta hol a petefeszkem meg ilyenek, és én ettől rosszul vagyok. Kertem hogy ne magyarázzon, csak csinálja, mert nem bírom az ilyet, de csak mondta tovább. Egyértelmű volt h nem rosszból teszi, csak nem sok ilyennel találkozott, aki ennyitől kikészül, mint én. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én direkt utána olvastam, hogy nagyon kedveshez menjek, és sikerült is, de hozzam megse ő "passzolt". Van ilyen, de nem emiatt felek újra menni, hanem, mert a mintavétel fájt és véreztem is, amitől szinten kivagyok. Szóval bennem van a blokk, de muszáj lesz újra összeszednem magam, és szerintem neked se artana.

2020. nov. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
93%
Bocsánat, nem vagyok nő, de évente egyszer ajánlott elmenni rákszűrés végett.
2020. nov. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Érdeklődj családi, baráti körben, kit ajánlanak. Ha teheted, magánorvoshoz menj. Évente, kétévente ajánlott szűrővizsgálatot végeztetni.
2020. nov. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Pedig most már esedékes lenne egy rákszűrés azért!

Én most legutóbb magánba mentem, egy fiatal dokihoz. Na, hát ő finoman vette le a mintát, hogy én ilyet nem tapasztaltam. :D tényleg figyelt arra, hogy fájdalmat ne okozzon és nem is éreztem, hogy rossz lett volna.

Ha ennyire parázol a nődokitól, szülni sem fogsz? :D pedig igazán az a kiszolgáltatott helyzet.

2020. nov. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Évente szoktam menni rákszűrésre. Petefészek cisztáim vannak, szóval azokat is ellenőriztetni kell, hogy nem-e növekednek. Több nőgyógyásznál voltam már, az első nőgyógyászom egy fiatal, helyes pasi volt. Egyáltalán nem fájt, amikor vizsgált, nagyon óvatos volt. Kicsit zavarban voltam, de hát ki lehet bírni, pár perc az egész. Ez a doki elment máshová, úgyhogy egy fiatal csajszihoz kerültem, ő is aranyos volt, nem fájt a vizsgálat. Ő csak egy helyettesítő orvos volt. Voltam már idősebb nőnél is, ő sem volt durva, sem bunkó és a végleges, aki most a kezelőorvosom, ő egy idősebb férfi. Embere válogatja, hogy ki milyen :)

26N

2020. nov. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs semmi problémád, akkor is a nemi élet megkezdése után egy éven belül érdemes először menni, aztán évente. Ennek fényében én még nem voltam, de a helyedben már elmentem volna.
2020. nov. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem gyógyszerrel védekezel, akkor sok mellékhatástól kíméled meg magad (hormonális problémák, hízás, ez-az) ergo nem lesz miért menni. Ezt erősíti a monogám szexuális élet. Plusz, ha a felmenőid között nem volt nőgyógyászati rák, akkor elég jó eséllyel kitolhatod a szülésig is a látogatást.

Nem vagyunk egyformák; engem is rosszul érint bármilyen orvosi dolog. Szóval, nyugodtan kihagyhatod. Ismerek olyan kollégákat, akik gyermektelenek és még sosem voltak (egyikük 50 éves), olyat is aki szülés óta, 8 éven nem volt, meg olyat is aki 15 éve nem volt. Semmi bajuk.

2020. nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Én is 26 évesen mentem először nőgyógyászhoz... addig nem bírtam magam rávenni. De már évente járok szűrésre.

Mindig tb alapúra megyek, eddig kizárólag férfi orvosok voltak, 1-2 fiatalabb, és több idősebb. Mindegyik nagyon normális volt, semmi durvaság. Az első vizsgálaton elmondtam, hogy először vagyok, és az orvos végig kommunikált, hogy most mit fog csinálni, és erre miért van szükség. Összességében teljesen jó tapasztalataim vannak. (Budapest)

2020. nov. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!