Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Késhet a stressz miatt a...

Késhet a stressz miatt a menstruációm?

Figyelt kérdés

A helyzetem röviden: idén szeptemberben elköltöztem egy másik országba, ráadásul egy nagyvárosba, hogy egyetemre járjak itt. Az első hetekben elég sok stressz ért, meg kellett szoknom az új környezetet, az órákat, a rengeteg embert körülöttem, stb., és a szituációt a koronavírus miatti szabályozások sem tették könnyebbé, és így eleinte emiatt nem is ettem túl sokat (de most már ez nagyjából rendbejött).

A költözésem előtti években mindig nagyon pontos volt a menstruációm, 1-2 napot tolódott néha, de gyakran még annyit sem. Most októberben viszont 8 nappal később jött meg, novemberben pedig teljesen kimaradt (hónap végén kellett volna megjönnie). (Terhes egészen biztosan nem vagyok.)

Mostanában már sokkal jobban érzem magam, mint eleinte, igyekszem rendesen enni, eleget aludni, illetve táplálék-kiegészítőket is szedek, viszont gyakran még mindig nagyon stresszesnek érzem magam bizonyos dolgok miatt. Lehetséges, hogy ez kihat a ciklusomra is? Orvoshoz kellene fordulnom, vagy még várjak vele?



2020. dec. 1. 22:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A stressz befolyásolhatja a menstruációd - gyakran van hogy pl azok, akik attól félnek hogy terhesek, annyira stresszelnek, hogy ettől késik a menstruációjuk. Illetve ha nem aludtál/ ettél eleget, az is kihathat rá.

Az viszont hogy novemberben teljesen kimaradt, az kissé aggasztó...azèrt várj még, ha hónap végén kellett volna megjönnie, akkor még jelentkezhet a napokban. De ha nem fog, akkor szerintem érdemes lenne felkeresned egy nőgyógyászt, maximum azt mondja hogy nincs semmi baj.

2020. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!