Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi számít erős menzesznek?

Mi számít erős menzesznek?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy normális a menstruációm, de mostanában azt hallom mindenkitől, hogy nekik mennyivel könnyebbek ezek a napok és max 3-4 napig tart.

Nekem 6 napos a menzeszem, utolsó két nap már csak inkább pecsetelés és tisztasági betét is elég. 1.5-2 nap az elején, ami erős, akkor napi 3-4 betét kell, és a Mini tampon 1.5 órát bír ki. Éjjel pedig always night kell, ami reggelre megtelik. Ezeken a napokon, ha felállok, elindul a vér, érzem is, ahogy folyik, illetve eléggé darabos is a vérzésem. Félek, hogy nehogy vasszegény legyek vagy valami komoly gond okozza ezt.

Nem tudom, hogy ez még a normális kategória, vagy el kéne mennem kivizsgálásra? Éves nőgyógyászati szűrés, hüvelyi ultrahang van mindig.

Érdemes lenne esetleg fogamzásgátlót íratni, hogy csökkenjen a vérzésem?

Engem nem zavar, nem fáj stb., csak nem tudom, hogy ez normális és egészséges-e.



2020. dec. 7. 08:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez teljesen rendben van.
Nem, sos orvoshoz kéne menned.
Minden rendben, de lehet, hogy célszerű lenne fogamzásgátlóval lecsökkenteni a mennyiségét.
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez erősebb menstruációnak hangzik, de nem extrém egyáltalán. Csak emiatt fölösleges orvoshoz menned, pláne fogamzásgátlót szedni. Én is az erősebb kategóriába tartozom, és a vasam volt már alacsonyabb, de kifejezetten vérszegény nem szoktam lenni, nekem átlagban így néz ki: 6-7 nap hosszúságú, első két napban legnagyobb ob tampon 2-3 óránként cserélve, éjjel is megtelik. Csak betétet első 2 napban nem tudok hordani, mert mindenhol folyik, ha felállok. A 3. naptól már elég a normál tampon, 5-7 napban pedig elég napi 3-4 eü. betét.
2020. dec. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló volt fogamzásgátló előtt (ezzel nem azt akarom mondani hogy kezd el én sem emiatt kezdtem) azzal a különbséggel hogy a rosszabb napjaimon nekem elég volt egy óra és már cserélni kellett, de csak egyy két nap volt ilyen, na meg iszonyatosan görcsöltem és egészséges vagyok, egyszerűen csak ilyen volt nekem.
2020. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Megnyugtattatok. Igazából nem szeretnék fogamzásgátlót szedni, sőt hormonmentes spirált akartam felrakatni, de féltem, hogyha erős a menzeszem alapból, akkor ha erre rásegít a spirál még rosszabb lesz. Ezért elnapoltam ezt és inkább meg akartam tudni, hogy lehet-e valami bajom, mert akkor azt megszüntetve, kevesebb lenne a vérzésem.

Ezek szerint akkor erősebb a menzeszem az átlagnál, de nem kifejezetten durva, ahogy olvastam pl. az első hozzászólást.

Orvost is meg fogok kérdezni, hogy ajánlja-e így a hormonmentes megoldásokat, vagy mindenképpen hormonos kell majd.

2020. dec. 7. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyjából ilyen már a kezdetek óta. Ez erősnek számít. De nálam nem talált okot rá az orvos. Szabályos a ciklusom, gyerekem is van már. Tényleg láthatóan nincs probléma. Orvos szerint van aki ilyen alkat. Viszont én vérszegény lettem. Ez, meg az első 3(néha 4) erős napban a WC-re rohangálás nem kellemes.

Hormonmentes spirál valóban nem a legjobb ezzel a kombinációval. Esetleg kérdezd meg a hormonost. De ha fiatal vagy, lehet, hogy az orvos a tablettát fogja javasolni

2020. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha nem okoz problémát az erős menzesz, akkor nem akarok tablettát szedni. Ha kell, mert bajom lehet, az nyilván más.

Nekem, csak az első 1.5-2 nap rosszabb.

2020. dec. 7. 19:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, akkor én se szednék! Ha csak két nap erős és nem annyira, hogy betét+tamponnal kell pár óránként WC-re rohangálni, felkelni hajnalban, akkor az még belefér.
2020. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!