Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vashiànyosság és a pajzsmirigy...

Vashiànyosság és a pajzsmirigy összefüggésben lehet egymàssal?

Figyelt kérdés
43éves vagyok,a vasértékem mindig is alacsony volt,kaptam gyógyszereket,akkor helyre jött,de mindig visszatérő próbléma...most egy ideje elkezdett hullani a hajam, gondoltam az ősz miatt...de valamiért a pajzsmirigyre gyanakszok ,vagyis nem tudom?Fáradékonysàg,hajhullás,a mensim megjön rendesen időre,a mennyisége csökken.Vagy vàltozókor lehet?

2020. dec. 7. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Abszolút!


Nekem ez alapján derült ki az alulműködés. Gyak kimutathatatlan volt a vasam.

2020. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszod!

Nyàron nézték a pajzsmirigy értéket 2,33 volt,úgy tudom az jó.

Merre induljak el szerinted?

2020. dec. 7. 15:29
 3/15 anonim ***** válasza:
Az elvileg jó. Kérj beutalót endokrinológiára.
2020. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ha esetleg szednék addig vitamint a pajzsmirigyre,amíg nem jutok el orvoshoz,az gond lenne?

2020. dec. 7. 15:33
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges! Pszichésen lehet hcjót tesz, ha bekapsz néhány vitamint, de ha alulműködésed van, arra kb mint halottnak a beöntés... 😂😂
2020. dec. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

😁🤪

Akkor erre gyógyszer lesz gondolom....

2020. dec. 7. 15:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg alulműködsz akkor kapsz hormonp
2020. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
2,33-as TSH-ra nem hinném, hogy bárki kapna hormont.
2020. dec. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Inzulinrezisztenciától, vagy ösztrogén dominanciától (ami tipikusan változókor előttre jellemző), vagy korpa miatt is hullhat a haj. (És a tél miatt is persze) A pajzsmirigy alulműködés és vashiány valóban összefügghet. Ha ezt a lehetőséget ki akarod teljesen zárni, akkor TSH mellé nézess minimum antiTPO-t és ft4-et, de a legjobb ha ft3-at és reverzt3at is tudsz kérni melléjük. (Ezek közül viszont egyedül a TSH az amit háziorvos kikérhet)
2020. dec. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
És persze nyugodtan szedj addig is vasat, c és d vitamint, eseteg szelént. (Jódot, ha sikerült kizárni az autoimmun eredetű alulműködést)
2020. dec. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!