Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció után a méhszáj...

Menstruáció után a méhszáj körül/hüvely tetejének kitisztítására van valami jól bevált taktika?

Figyelt kérdés

Egészségügyi okok miatt fogamzásgátlót kell szedjek. Egyik legszuperebb benne, hogy így a mensim 2 napos, elviselhető fájdalmú (eddig felkelni se tudtam az ágyból ezen napokon) és kevés is jön.

Viszont van egy hatalmas hátránya : szinte nincs is folyásom mellette. Nedvesedek is alig nedvesedek (ezzel eddig sose volt gond, sőt), de a hétköznapi folyásom is szinte 0.

Épp ezért a menstruációs vérem nem tud kifolyni, hanem bent marad a méhszájam körül. Próbáltam már hagyni, hogy magától “kijöjjön”, de az azt jelenti, hogy 2-3 hétig pecsételve távozik a büdös alvadt vér.

Már többször próbáltam azt is, hogy amint elmúlik a mensi, sikosítóval felnyúlok és az ujjammal “kikanalazom”. És mindig azt tapasztaltam, hogy RENGETEG vér összegyűlik ott és szinte egy nap alatt megalvad, barnás lesz.

Ez a módszer egyébként jó (azt leszámítva hogy a zuhanynàl negyed órát eltöltök csak ezzel), de ugyanakkor undorító is. Meg nem vagyok benne biztos, hogy túl egészséges habár nagyon higiénikusan próbálom csinálni.


Esetleg létezik eszköz arra, hogy hüvelyben maradt vért eltàvolítsa?



2020. dec. 16. 18:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Azt, hogy túl kevés a hormontartalma a fogamzásgátlómnak. Emiatt jóval kevesebb vérzésem volt és pont emiatt nem tudta az “újabb adag” vér lenyomni a hüvelyemhez a friss vért, így még a méhszàjam környékén felgyűlt és megalvadt. Onnan pedig ilyen állagban nem igazán tudott távozni hacsak nem termelődőtt nagy mennyiségű nedvesség, ami “leviszi/lemossa”.

De pont az alacsony hormontartalma okán, néha egész hónapokat àtívelő pecsétlődésem volt. Magasabb hormontartalmúra kellett váltsak, amivel meg vagyok elégedve, pedig eléggé féltem tőle.


Egyébként ő kifejezetten nem ajánlotta a különböző intim tisztítási technikákat, amiket itt leírtak.

2021. jún. 25. 06:39
 12/12 anonim ***** válasza:
Értem, köszi,hogy leírtad, örülök ,ha javultál! Ha szabad meg megkérdezni milyen egészségügyi probléma miatt szedted? Nekem amiatt ajanlgatjak nagyon, mert iszonyatosan erős mensi fajdalmaim vannak de szerintem ha nem indokolt különösebben biztos nem fogom soha szedni. Remélem nem is kellesz:)
2021. jún. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!