Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló problémák....

Fogamzásgátló problémák. Mitől lehet, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Symicia fogamzásgátlót szedek már kb. 3 éve. Eddig sosem volt vele gondom, megfelelően védett, mindig időre megjött a megvonásos vérzés. Sajnos egy ideje elég sokat stresszelek, ezért szorongásom alakult ki, amivel orvoshoz is járok, illetve ebből kifolyólag refluxom is lett. Protonpumpa gátlót és alkalomadtán Frontint szedek, amikor szükséges.

Ebben a hónapban, mikor még szedtem a fogamzásgátlót (az utolsó pár szemnél) pecsételő vérzésem volt 2-3 napig. Most van a gyógyszerszünetem, már meg kellett volna jönnie, most viszont semmi.

Felhívtam a nőgyógyászom, aki annyit tudott elég bunkón mondani, hogy nem ér rá ilyenekre, nem tudja mitől lehet, csináljak tesztet, ha pozitív, menjek be. Megcsináltam, negatív, de még mindig nem jött meg.

Természetesen valószínű másik orvost fogok majd keresni, de eléggé aggódom. Nem véd a gyógyszer? Vagy csak a stressz, illetve az újonnan szedett gyógyszerek zavarhattak be? Mit kéne tennem?

Természetesen majd keresek más orvost, de karácsony előtt már nem hinném. Addig jó lenne tudni, mi történik. Szerintetek? Sajnos a pszichés problémámon nem segít, hogy még ezen is aggódnom kell...

Előre is köszönöm a válaszokat, remélem lesznek!

19/L



2020. dec. 18. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hagyd abba, vagy valts gyogyszert. Nekem durva hangulatingadozasaim voltak tole, depresszios lettem, panikrohamaim voltak, allandoan fajt a fejem, faradt voltam, stb. A pszichologus kerdezett ra, hogy amugy szedek-e foggatlot, mert az okozhat ilyeneket. Abbahagytam, es rohamosan kezdett javulni az allapotom.
2020. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem is javasolta a pszichiáter, majd abba is akarom hagyni. De tartós párkapcsolatban élek, így egyelőre nem látok olyan megoldást, ami jó, kényelmes, nem bazi drága, megbízható. Úgyhogy amíg nem találok jobbat, kénytelen vagyok szedni, meg meg is szoktam már, hogy rendszeres a vérzésem. Számos mellékhatása van nálam is sajnos. De azon meg nincs kedvem kattogni, amilyen aggódós vagyok, hogy nem vagyok-e terhes... Biztonságban érzem vele magam, de úgy tűnik, most már nem oké valami vele.
2020. dec. 18. 11:43
 3/16 anonim ***** válasza:

En is tartos parkapcsolatban elek, de szerencsere mi nem csinaltunk ebbol ugyet, vedekezunk gumival es kesz.

Egy ido utan mar szexelni se lesz kedved ilyen problemakkal, egyaltalan nem er annyit az egesz, de te tudod. Szerintem a mentalis egeszseged ezerszer fontosabb egy hulye gyogyszernel, at kene gondolni.

2020. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én is tartós kapcsolatban élek és letettem a fogamzásgátlót, gumival védekezünk több ève. A tablettától a libidóm nulla volt (pedig a legalacsonyabb hormontartalmùt szedtem), migrénjeim voltak, sírós, pánikolós lettem. Több barátnőm is így járt. A gumi kellő odafigyeléssel, gyakorlattal megszokható. Választhattam, h.inkább az óvszer vagy nulla szex, hiszti és rossz közérzet. Szerintem te is gondold át!
2020. dec. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Libidó csökkenés, fejfájás, emésztési bajok, hangulatingazodás nálam is előjött. De régebben nem volt ez, ezért nem is fogtam a gyógyszerre pedig régóta szedem. Én is mindenképp abba fogom hagyni, de jelen esetben attól félek, hogy nem védett és terhes vagyok, vagy más komoly probléma van.
2020. dec. 18. 11:59
 6/16 A kérdező kommentje:
A gyakoribb hüvelyi fertőzésekről nem is beszélve... De az orvosom azt is leszarta, állandóan ugyanazt a gyógyszert felírta, semmi komolyabb vizsgálat vagy tanács.
2020. dec. 18. 12:01
 7/16 anonim ***** válasza:
A mellekhatasok barmikor elojohetnek, ez tipikus, gyogyszertol van tuti. Ha terhes vagy, egyebkent is abba kell hagynod, es ha komolyabb problema all a hatterben, akkoris. Nem ertem, hogy miert szeretsz szenvedni, mikozben a problemaid nagy reszet siman megszuntethetned, egy kis ovszerhasznalatert cserebe.
2020. dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem szeretek szenvedni, elhiheted... Csupán nem tudom kire hallgassak, mert a pszichiáterem szerint generálhat ilyeneket a gyógyszer, de pánikbeteg azért nem ettől lettem, hanem más gondok miatt.

Plusz 16 évesen kétszer használtam óvszert, abból egyszer kiszakadt (pedig mindent elvileg jól csináltunk), és 72 órás kellett. Utána kezdtem el szedni a fogamzásgátlót. Eléggé megijedtem.

2020. dec. 18. 12:09
 9/16 anonim ***** válasza:
Hat pedig, ha stresszes az eleted egyebkent is, akkor a panikbetegseg kialakulasahoz nagyban hozzajarul a fogamzasgatlo is. En 9 eve ovszerrel vedekezem,soha egyetlen egy balesetem se volt vele.
2020. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Valószínű teljesen igazad van, köszönöm szépen a tapasztalataid.
2020. dec. 18. 12:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!