Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent az alábbi emlővizsg...

Mit jelent az alábbi emlővizsgálat eredményem?

Figyelt kérdés

Nőgyógyász fizikális vizsgálatot végzett, a lapomra ezt írta fel:


"Jobb emlő F-K *keresztben áthúzott áthúzott négyzet*-ben mobilis, borsónyi, tömött, fájdalmatlan resistencia tapintható. Bal emlő, axillák tap. lelet nélkül."


Persze a lenyeget értem és el is magyarázta szóban, de különösen az F-K négyzetes dolog érdekelne, ill. az, hogy a bal emlőben mit jelent az axillák tap. lelet nélkül...

Uh-ra tovább küldött, hiszen fog.gátlót tervezek szedni, azt mondta ha negatív az uh akkor felírja. Ugyanakkor nyugtatott, hogy nem rákos csomóról van szó, nem rosszindulatú. De akkor miért küldött el uh-ra ha közben ezt mondja?! Értem, hogy az ad pontosabb képet, illetve ha un-n elküldenek esetleg szövettanra (de ez ugye nem bizti), de jelen esetben mit jelentene ha az emlő uh eredménye negatív ill. ha pozitív lenne? A pozitív azt jelenti itt hogy rosszindulatú vagy rákos?! Kicsit ellentmondásos ez nekem, egyébként a doki szerint fibroadenoma. Viszont csak a jobb mellemről beszéltünk végig, ott van a csomó. A bal mellnél akkor miért jegyezte fel hogy axillák tapinthatók? Erről egy szót se beszéltünk,hogy a ballal is gond lenne.



2020. dec. 22. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Axilla az nyirokcsomó. Abban nem talált semmit.
2020. dec. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!