Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől nagy a hasam? Milyen...

Mitől nagy a hasam? Milyen orvoshoz lehet ezzel fordulni?

Figyelt kérdés

Sosem volt lapos, a csípőm körül mindig volt egy kis úszógumi, két gyerekem van, mindegyik után egyre rosszabb lett. Nagyon szembetűnő, mert egyébként vékony vagyok, úgy nézek ki, mint aki félidős terhes (1 éve szültem a kicsit). Tornáztam, elhagytam a glutént, cukrot, az segített valamennyit, akkor márcsak kucsit néztem ki úgy, mintha újra babát várnék. Most egy ideje ezeket nem nagy mennyiségben, de újra eszem, és már tesztet is csináltam, mert megint nőtt a hasam. A teszt persze negatív, nem tervezünk mostanában újabb gyereket.


Nincs szétnyílva a hasizmom, és ha összecsípem, zsírnak tűnik. Vagy lehet, hogy laza a hasfal? Esetleg ételintolerancia? Aki volt hasonló helyzetben, mi okozta?


Mindkét várandósságom alatt csak a hasam nőtt egyébként, de az óriásira. Mindkét gyerekem nagy súllyal született, a méhlepény is nagy volt, miközben én nemhíztam sokat (10, illetve 11 kilót összesen).


Úgy néz ki a hasam kb., mint ennek a nőnek a képen:

[link]


Belgyógyászhoz vagy nőgyógyászhoz érdemes ezzel fordulni? Egyáltalán kell? Nem bánnám, ha covid alatt valahogy ki lehetne máshogy deríteni az okát...


2020. dec. 25. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Habezek az arányok 2 gyerek szülése után, akkor ez egyáltalán nem vészes. A terhesség nagyin megterheli a hasfalat.

Előfordul igen, hogy túl laza marad a has, ezt sebésznek kell megmutatni és akkor célszerű megcsináltatni, ha már nem szeretnél több gyereket.

2020. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az elirasokert, telefon.
2020. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ez megnyugtató. Igen, ez az alap, behúzva ekkora reggel, este (az evés miatt, gondolom) még erőteljesebb. Mostanábsn nem tervezünk gyereket, de 1-2 év múlva lehet.
2020. dec. 25. 22:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, a félig hasznosra ment az ujjam véletlenül, nem tudom, hogyan kell visszacsinálni. Természetesen a válasz hasznos.
2020. dec. 25. 22:18
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Ez a semmi kategóriája. Étkezz kiegyensúlyozottan, ha a baba alszik, és van 20 perced keress egy torna videót.
2020. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!