Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek lehet ez PCOS?

Szerintetek lehet ez PCOS?

Figyelt kérdés

január 20-ára kaptam időpontot a nőgyógyászhoz, addig valahogy ki kéne bírnom folytonos aggódás nélkül..

24 éves vagyok, a menstruációm mindig rendesen megjött, bár 30 napos a ciklusom és azért 27-35 között mindig ingadozik. tinikoromban durva tünetek kísérték, hányás, erős fájdalom és sok vér. aztán ez helyrejött, mostanában inkább a menstruáció előtti időszak rossz, pszichés szempontból. de nem is ez tűnt fel nekem.. hanem hogy az államon megjelent pár szál szőr és a bajszom is egyre erősebb, a hajam pedig elkezdett zsírosodni és van pár el nem múló pattanásom..mindig is szőrös alkat voltam de az államon eddig nem volt semmi.. a pattanások meg mindig elmúltak most meg nem akarnak..a hajam sose volt zsíros, korpás idáig és a hangulatom vagy agresszív vagy lehangolt folyamatosan


2020. dec. 26. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet endometriózis vagy mióma is.
2020. dec. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.Nagyon sok más tényező lehet a tünetek mögött.Lehet csak szezonális vagy átmeneti hormon diszbalansz.Nekem is van sok cisztàim,de nem nagyok,és semmilyen tünetet nem okoznak,a nőgyógyászom szerint ártalmatlanok.Ha nem mondja,nem is tudok róla.A PCOS ennèl összetettebb,általában inzulinrezisztenciával jár együtt és pajzsmirigy alulműködéssel,illetve jelentős túlsúllyal.Ha ki is derül,hogy PCOS-ed van,az sem a világ vége,nem halálos diagnózis,csak oda kell figyelni az étrendre és esetleg hormontartalmú gyógyszerekkel kezelhető.
2020. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
egyébként hízni nem híztam az elmúlt időszakban, inkább fogytam vagy tartom a súlyom. 19-20 körüli a BMI-m
2020. dec. 26. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!