Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek nagy baj, ha a...

Szerintetek nagy baj, ha a Monural bevétele után 3 órával (-10-15 perc) pisiltem?

Figyelt kérdés

Mivel nagyon erősen fel vagyok fázva, az orvos felírta nekem a Monural antibiotikum port, amit kb. 9 óra körül vettem be este. Ezt követően elszundítottam, majd kb. 23:45-kor felkeltem és nem tudtam tovább tartani a vizeletet, kénytelen voltam kimenni a mosdóba.

A pisilés előtt örültem, mert éreztem, hogy már nem görcsölök. Utána viszont kicsit enyhébben, de visszatért a görcs.

Most pedig nem tudok visszaaludni, mert izgulok, hogy ezzel mindent elrontottam. Ugyanis napok óta iszonyatosan szenvedek.

Szerencsére a vizeletem legalább javult a portól, a vér is enyhült benne.

A betegtájékoztató konkrétan nem ír erről, csak azt, hogy vizelet ürítése után, lehetőleg lefekvés előtt kell meginni és sem előtte, sem utána nem szabad étkezni 2-3 órán keresztül. Ez az, ami egy kicsit megnyugtat, mert talán ez jelezheti a felszívódási idejét.

Szerintetek ettől még lehet hatása, fel tudott szívódni ennyi idő alatt?



2020. dec. 27. 00:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tehát attól félsz, hogy kipisilted a hatóanyagot? Ne tarts ettől. Gyorsan felszívódó készítmény, de a bevétele után két - két és fél órával a legmagasabb a koncentrációja a szervezetben, a felszívódó hatóanyag még három napon keresztül fejti ki a hatását.
2020. dec. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi probléma, ugyanúgy hat, a veséd folyamatosan dolgozik, nem baj, hogy pisiltél.
2020. dec. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Monuralban pont az a jó, hogy nem a felszívódó része okozza a fő hatást, hanem a folyadékkal együtt kiválasztódik a húgyszervekbe és gyakorlatilag helyileg fertőtleníti át az egész húgyrendszert. Ezért pl. nem irtja le a bélflórádat és a hüvelyflórádat sem úgy, mint egy napokig szedendő tablettás antibiotikum, ami tényleg felszívódik és irt minden baktériumot, amit elér, mindegy hogy az jó-e, rossz-e.

Ezért javasolt úgy bevenni, hogy pisilsz előtte és utána iszod meg, majd lefekszel aludni és ideálisan reggelig alszol, így az egész antibiotikumos lötty sokáig elidőzhet a húgyhólyagodban.

Nyilván, ha pont az a fertőzésed tünete, hogy gyakran jársz pisilni, akkor megvan az esélye, hogy gyorsan kimosod magadból a szert. Ezért is szoktak komolyabb vagy visszatérő fertőzésnél alapból két tasakkal felírni (külföldön olyat is láttam, hogy eleve két tasak van egy dobozban), amit két egymást követő éjszakára kell bevenni.

2020. dec. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyiban baj, hogy nem fog úgy használni, mintha egész éjjel a hólyagban dolgozhatna a por, mert kipisilted.
2020. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!